Kino

Minga i złamana łyżka - AfryKamera - seans dla dzieci

Data wydarzenia:
06 luty 2020 godz. 09:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
8 zł

Seans w ramach festiwalu AfryKamera dla grup zorganizowanych ale osoby indywidualne w przypadku zainteresowania prosimy o kontakt. 
Kontakt dla szkół i grup zorganizowanych: Kamila Szwarc, tel. 668 450 642, e-mail: kamila.szwarc@palac.art.pl

Film z lektorem (czyt. Krystyna Czubówna), kat. wiekowa 6+

Reżyseria: Claye Edou
Muzyka: Pierre Ngome
Występują: Anthéricis, Alexis Bell, Danielle Bonam
Kraj produkcji: Kamerun, rok produkcji: 2017, czas trwania: 80 min, gatunek: animowany

Nagrody i festiwale: MF Vues d'Afrique Montreal 2018, MFF Durban 2019

OPIS
Minga and the Broken Spoon to pierwszy kameruński film animowany opowiadający historię dziewczynki Mingi, która za złamanie pamiątkowej łyżki zostaje wyrzucona z domu przez swoją macochę Mami Kaba i musi ruszyć do lasu w poszukiwaniu identycznego przedmiotu. Podczas swej podróży przeżywa mnóstwo przygód, a dzięki dobremu sercu udaje jej się przezwyciężyć kolejne przeszkody. Ta wciągająca i wypełniona muzyką historia dla całej rodziny, nawiązująca do starej afrykańskiej opowieści, uczy pozytywnych wartości i porusza tematy uniwersalne i istotne dla każdego, tj. miłość, siostrzeństwo, walka z przeciwnościami losu, szacunek do osób starszych, przebaczenie czy gościnność. 

OPIS REŻYSERA
Claye Edou - reżyser, aktor, właściciel studia animacji Cladley Productions w Douali. Po skończeniu inżynierii rolno-przemysłowej i księgowości pracował jako kontroler finansowy w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Jego pasja do animacji, rysunku i muzyki doprowadziła go do stworzenia pierwszego filmu fabularnego pt. Minga and the Broken Spoon, do którego napisał scenariusz, odpowiadał za storyboard, współtworzył muzykę i użyczył głosu jednej z postaci.

źródło: afrykamera.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia