Szafa Dzieciaka

Wszyscy rodzice wiedzą, jak szybko dzieci wyrastają z ubranek i nudzą się zabawkami. Za ciasne buty, przykrótkie spodnie? Co zrobić z wielką garderobą ubranek, z których dzieciaki już wyrosły? Pałac Kultury Zagłębia spieszy z pomocą, organizując w okresie wiosenno-letnim oraz jesienno-zimowym "Szafę Dzieciaka". Akcja polegająca na wymianie i sprzedaży rzeczy, pozwala na ekologiczne i ekonomiczne skompletowanie dziecięcej wyprawki na nowy sezon.

Szafing jest doskonałą okazją do nabycia m.in.: ubranek, butów, zabawek, książek, fotelików, płyt, różnorodnych mat i gier edukacyjnych, huśtawek, nosidełek, rowerków oraz wszelkich dziecięcych akcesoriów niezbędnych pociechom.

Dbamy, aby w trakcie, gdy rodzice są zajęci "buszowaniem" wśród kilkudziesięciu szafingowych stoisk, nasi najmłodsi goście nie mieli czasu na nudę! Akcji towarzyszy bowiem wiele atrakcji i rozrywek m.in.: seanse filmowe w Kinie KADR (do tej pory: "Svein i Szczur", "Hokus-pokus, Albercie Alberstonie", "Chłopiec i świat", "Różne strony świata" – zestaw krótkich filmów, "Szajbus i pingwiny", "Jak zostać kotem"), animacje, gry, zabawy, warsztaty artystyczne, zajęcia plastyczne, pokazy iluzjonistyczne, fotobudka, bądź mini sesje fotograficzne, malowanie buziek, balonowe zwierzaki, bawilandia oraz wiele dobrej zabawy, pod okiem animatorów Pałacu Kultury Zagłębia.

Główną atrakcją wydarzenia jest niewątpliwie spektakl teatralny, czyli główny punkt programu, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieciaki. Na deskach Sali Teatralnej PKZ dwukrotnie gościł Teatr Lalek Banialuka z Bielska Białej ze spektaklem "Koziołek Matołek" oraz "Tygrys Pietrek", a także Teatr Ludowy z Krakowa ze spektaklem "Kot w butach" oraz Teatr Moich Marzeń ze spektaklem "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" – połączonym z warsztatami teatralnymi.
 

Historia dziecięcego szafingu:

 

Swój udział może zgłosić każdy zainteresowany.
Udział w akcji jest bezpłatny z wyjątkiem biletowanego spektaklu na Sali Teatralnej oraz seansów filmowych w Kinie KADR.

 

Więcej informacji pod numermi telefonów:

+48 32 733 88 15,  
+48 694 416 742

 

Tekst: Małgorzata Fert
Zdjęcia: Tomasz Banasik, Grzegorz Drygała, Zdzisława Górska-Nieć, Marek Wesołowski
Filmy: Jarosław Cyba