"Tygrys Pietrek" - spektakl teatralny dla dzieci | www.palac.art.pl

Repertuar

"Tygrys Pietrek" - spektakl teatralny dla dzieci

Data wydarzenia:
26 Wrzesień 2015 godz. 15:00 - 16:00
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
dziecko: 15 zł
dorosły: 18 zł

Spektakl Teatru Lalek Banialuka z Bielska-Białej

Opowieść Hanny Januszewskiej o małym Tygrysie Pietrku, którego przeraża otaczający świat od dawna należy do kanonu literatury dziecięcej. Uniwersalne przesłanie poruszające tak istotne sprawy jak strach, odwaga, pokonywanie własnych słabości, przyjaźń i oddanie rodzinie sprawia, że najmłodsi identyfikują się z tytułowym bohaterem. Widzowie z zaciekawieniem i zaangażowaniem śledzą przygody małego Tygryska, który poszukując odwagi spotyka m.in. przebiegłego krokodyla i złośliwe małpy, dzikich Indian i chytrych kowboi. Konwencja gry-zabawy dodatkowo zachęca najmłodszych do uważnego śledzenia  teatralnych wydarzeń i identyfikacji z sympatycznym i bliskim dzieciom bohaterem.

Na scenie Teatru Lalek Banialuka ta klasyczna historia została odświeżona za sprawą reżyserii Lucyny Sypniewskiej, współczesnych, wielobarwnych i wyrafinowanych kostiumów Zofi de Ines oraz atrakcyjnej oprawy muzycznej Krzysztofa Maciejowskiego. Aktorom w żywym planie towarzyszy pomysłowa inscenizacja m.in. duże formy lalkowe i plastyczne oraz  egzotyczne totemy. Rytmiczną muzykę wypełniają dźwięki wygrywane przez aktorów na żywo. A ponieważ strach ma wielkie oczy, w momentach zagrożenia mały bohater chowa się za poduszką, która jest jego nieodłącznym kompanem i dodaje mu otuchy.

Ten ciepły i dowcipny spektakl z pewnością spodoba się wszystkim, którzy lubią dobrą zabawę połączoną z ważnym przesłaniem.

Premiera 30 stycznia 2011

autor: Hanna Januszewska

reżyseria: Lucyna Sypniewska

scenografia: Zofia de Ines

muzyka: Krzysztof Maciejowski

ruch sceniczny: Michał Pietrzak

aktorzy:

Barbara Rau
Lucyna Sypniewska
Radosław Sadowski
Tomasz Sylwestrzak
Ryszard Sypniewski
Piotr Tomaszewski

Przedstawienie dla dzieci od 3 lat

Spektakl organizowany jest w ramach projektu "Dzieciaki na jesień".

Zdjęcia ze spektaklu: Agnieszka Morcinek

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia