KinoSzkoła - program edukacji medialnej

VI edycja programu - rok szkolny 2016/2017

Do pobrania:

Cennik:
- cena pojedynczego spotkania 11 zł od osoby
- karnet 5 spotkań - 45 zł/os. (śr. cena za spotkanie 9 zł)
- karnet 9 spotkań - 72 zł/os. (śr. cena za spotkanie 8 zł)
- okulary do projekcji 3D - 3 zł/szt. Okulary mogą byc wykorzystywane wielokrotnie.
 

Kontakt:
Grzegorz Drygała, tel. 608 364 020, 32 733 88 15
e-mail: grzegorz.drygala@palac.art.pl
FAX 32 733 87 87
 

Komponenty programu:

  • KinoPrzedszkole - zajęcia przeznaczone dla dzieci powyżej 4. roku życia, prowadzone są w formie zabawy edukacyjnej, której tematyka związana jest z treścią prezentowanych filmów. Czas trwania 60-70 min.
  • Cykl profilaktyczno-społeczny "Filmowe drogowskazy" - zajęcia z projekcją filmową porzedzone prelekcją, adresowany do uczniów wszystkich poziomów nauczania. Celem zajęć jest modelowanie postaw moralno-społecznych poprzez kontakt z dziełem filmowym. Czas trwania: około 30 minut prelekcji + czas trwania filmu.
  • Cykl trójwymiarowy "Filmowy alfabet" - zajęcia z projekcją filmową adresowany do uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć jest poszerzenie wiedzy uczniów z zakresu terminologii filmoznawczej. Czas trwania: około 20 minut prelekcji + czas trwania filmów.
  • Rekolekcje z filmem - w czasie Wielkopostnym proponujemy spotkania z filmami, które skłaniają do refleksji i pozwalają w niecodziennej formie przeżyć rekolekcje szkolne. Cykl ten realizowany jest w okresie luty/marzec i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
  • Warsztaty medialne -  adresowany do uczniów wszystkich poziomów nauczania (grupy maksymalnie do 30 osób, czas trwania zajęć 70 do 90 minut, zajęcia te moga odbywać się w szkole - jeśli spełnia ona wymagania techniczne). Teamtyk zajęć warsztatowych jest zróżnicowane i odpowiednio dostosowane do wieku uczestników. 
  • Zajęcia dla seniorów - cykl comiesięcznych spotkań z dobrym kinem dla sieniorów i studentów UTW. W ramach zajęć sa prezentowane wartościowe filmy z ostatnich lat, które poruszają serce i skłaniają do namysłu. Każdą projekcję filmową otwiera ok. 30-minutowa akademicka prelekcja.

Aktulane program z tematyką zajęć filmowych oraz warsztatów medialnych znajduje się w katalogu.

Podsumowanie V edycji programu w kinie Kadr - kilk

W tym miejsu znajdą Państwo zawsze informacje o zaplanowanych zajęciach na najbliższy miesiąc - klik

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O programie:
Od listopada 2011 roku w Kinie Studyjnym Kadr realizowany jest Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej „KinoSzkoła". Projekt ten adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz do ich nauczycieli i wychowawców. Został przygotowany przez doświadczonych pedagogów i filmoznawców na bazie podstaw programowych realizowanych w szkołach, a tytuły filmów dobrane są stosownie do konkretnego zagadnienia. Jego głównym celem jest wykorzystanie filmu i nowych mediów w edukacji „ku wartościom".

Program oparty jest na dwóch głównych komponentach: zajęciach z projekcją filmową oraz warsztatach medialnych. W trakcie zajęć przybliżamy uczestnikom treści i wartości zawarte w filmach, a także wyjaśniane są przekazy społeczne. Uczniowie poznają „kuchnię” filmową, dowiadują się o gatunkach kinowych, trikach stosowanych w reklamach czy technikach filmowania. W programie ujęto również zajęcia dla seniorów oraz warsztaty pod nazwą „Kręcimy!”, w czasie których młodzież może nakręcić krótki film. Ze szkoleń korzystają nauczyciele, poszerzając swą wiedzę na temat wykorzystania mediów w pracy dydaktycznej.

Od początku działania KinoSzkoły w Kinie Kadr, w zajęciach wzięło udział kilkanaścietysięcy uczniów ze szkół Dąbrowy Górniczej oraz okolic. „KinoSzkoła" objęta jest patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a sam projekt realizowany jest przy wsparciu Sieci Kin Studyjny i Lokalnych oraz Filmoteki Narodowej. W 2013 roku program otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Ponad to program posiada Certyfikat Filmoteki Narodowej i Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej w Łodzi.

Autorką projektu jest dr Joanna Zabłocka-Skorek, filmoznawczyni i pedagożka, certyfikowana przez PISF i CEO terenerka edukacji filmowej. 

Oficjalna strona programu: www.kinoszkola.pl