Spotkanie z Andrzejem Grabowskim | www.palac.art.pl

Repertuar

Spotkanie z Andrzejem Grabowskim

Data wydarzenia:
14 Maj 2015 godz. 18:00 - 19:00
Lokalizacja:
"Agora" Duża
Ceny biletów: 
Normalny - 10 zł
Ulgowe - brak

Majowe spotkanie w ramach cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” zapowiada się niezwykle interesująco. Gościem będzie Andrzej Grabowski – znany aktor, słynący zarówno z ról komediowych, czarnych charakterów, jak i postaci tragicznych. Od lat związany z telewizją i teatrem. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Katowice – Agnieszka Strzemińska.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wypić kawę w towarzystwie tak znakomitego aktora, poznać jego historię, a także usłyszeć kilka ciekawych anegdot z jego życia.

Andrzej Grabowski pochodzi z Alwerni w województwie małopolskim, jego przygoda z profesjonalnym aktorstwem rozpoczęła się już w trakcie studiów w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, kiedy to zagrał w filmie „Odejścia, powroty”. Szkołę wyższą zakończył w 1974 roku. Niedługo później zaczął występować na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym powiązany jest do tej pory, głównie dzięki roli głównej w sztuce „Chory z urojenia”. Swój pierwszy sukces osiągnął otrzymując Nagrodę Młodych, za rolę w spektaklu „Przepraszam, czy tu biją”, przyznaną przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru i Filmu. Aktor grał w ponad trzydziestu spektaklach Teatru Telewizji, lecz najbardziej znany jest z roli Ferdynanda Kiepskiego w sitcomie „Świat według Kiepskich” oraz „Gebelsa” z serialu „Pitbull”. Oprócz swej aktywności w serialach i na deskach teatrów, podkłada głos w filmach animowanych oraz występuje na scenie kabaretowej.

Sponsorem głównym cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń.

Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”. Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
"Agora" Duża

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia