Kawa z Gwiazdą "Spotkanie z Teresą Lipowską" | www.palac.art.pl

Repertuar

Kawa z Gwiazdą "Spotkanie z Teresą Lipowską"

Data wydarzenia:
27 Październik 2014 godz. 17:00
Lokalizacja:
Kawiarnia

bilety: 10 zł – już dostępne
tel. kasa 32 733 88 01
informacja: 608 200 457
miejsce: Kawiarnia PKZ
Gościem spotkania z cyklu „Kawa z Gwiazdą” będzie znana i ceniona aktorka – Teresa Lipowska. Rozmowę poprowadzi dąbrowski pisarz – Dariusz Rekosz. W kawiarnianym klimacie będzie można powspominać z aktorką jej największe sukcesy, porozmawiać o kulisach pracy aktorskiej, zadać nurtujące nas pytanie, zdobyć pamiątkowy autograf.

Ostatnie lata kariery aktorskiej Teresy Lipowskiej to przede wszystkim związek z serialem „M jak miłość”, w którym wciela się w postać Barbary – seniorki rodu Mostowiaków. Przed ogromnym sukcesem związanym z serialem Teresa Lipowska była przede wszystkim aktorką teatralną, w filmie i telewizji pojawiając się raczej w rolach epizodycznych, bądź drugoplanowych.

Początki pracy twórczej aktorki sięgają 1957 roku, kiedy to ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym. W latach 1985–1992 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem „Dudek”. Jest jedną z bohaterek książki „Siła codzienności” autorstwa Marzannay Graff. Jest wykładowcą w Akademii Dobrych Obyczajów, której założycielem i głównym wykładowcą był znany aktor Janusz Zakrzeński. W 2007 aktorka obchodziła jubileusz półwiecza pracy zawodowej na scenie. Jubileusz odbył się w Teatrze Kwadrat w Warszawie. Została uhonorowana wieloma odznaczeniami i nagrodami: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Za rolę w „M jak miłość” otrzymała nagrodę TeleEkran, przyznawaną przez czytelników „TeleTygodnia” w kategorii: ulubiona postać kobieca. W 2010 roku została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą „Wielki Splendor” przyznawaną za wybitne kreacje w słuchowiskach oraz twórczy wkład na rzecz rozwoju i umacniania rangi radia artystycznego w Polsce. Teresa Lipowska stworzyła dla radia dziesiątki pierwszo- i drugoplanowych ról zarówno w repertuarze klasycznym, jak i współczesnym. Od wielu lat związana jest również z popularną powieścią radiową "W Jezioranach", w której od samego początku kreuje rolę przedsiębiorczej Stasi Dobrowolskiej-Lepieszkowej. Przez wiele lat współtworzyła polski dubbing, szanowany i ceniony na całym świecie, użyczając swego głosu postaciom w najpopularniejszych produkcjach filmowych dla dzieci.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia