Dni Dąbrowy Górniczej

Dni Dąbrowy Górniczej to najbardziej oczekiwana miejska impreza plenerowa. Trzy dni znakomitej zabawy i niepowtarzalnej atmosfery, z udziałem gwiazd polskiej estrady muzycznej, z mocą atrakcji, konkursów i licznych wydarzeń towarzyszących.

Impreza stała się cenioną marką, co najlepiej pokazuje frekwencja. Koncerty co roku przyciągają do Parku Hallera tysiące mieszkańców, zarówno Dąbrowy Górniczej, jak i pozostałych miast regionu, którzy mogą liczyć na fantastyczną zabawę w rytmach różnorodnej muzyki.

Organizatorzy dobierają propozycje muzyczne tak, aby zaspokoić oczekiwania wszystkich uczestników święta, dzieląc imprezę na trzy bloki tematyczne. Do tej pory na dąbrowskiej scenie gościliśmy m.in.: Kasię Kowalską, Marylę Rodowicz, Małgorzatę Ostrowską, Dawida Podsiadło, Rafała Brzozowskiego, Elektryczne Gitary, Perfect, De Mono, Kombii, Budkę Suflera, T.Love, Kult, Red Lips, Luxtorpedę, Blue Cafe, Łzy, Pectus, Boys, Golec uOrkiestra i wielu innych. Ponadto, co roku występują nasi rodzimi artyści, których staramy się wspierać i pokazywać jak najszerszemu gronu odbiorców.

Dni Dąbrowy Górniczej to nie tylko scena w Parku Hallera, ale również szereg wydarzeń towarzyszących przygotowany z myślą o całych rodzinach, które są nieodłącznym elementem imprezy. Nie brakuje konkursów, atrakcji rekreacyjnych, gier i zabaw dla najmłodszych, warsztatów ekologicznych, tanecznych oraz artystycznych, w trakcie których dzieci mogą uczestniczyć m.in. w malowaniu wielkoformatowym, tworzeniu biżuterii, zdobieniu ceramiki, czy tworzeniu witrażu, pod okiem instruktorów Pałacu Kultury Zagłębia. Jedną z największych atrakcji jest wesołe miasteczko z kolorowymi karuzelami, tłumnie oblegane nie tylko przez najmłodszych oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni, rozświetlający dąbrowskie niebo.

Tradycja uroczystych obchodów Święta Miasta sięga 1966 roku.

Organizatorem jest Pałac Kultury Zagłębia oraz Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej.

Tekst: Małgorzata Fert

Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych fotografii: