Akcja Zima

Co zrobić, gdy na szkolnych korytarzach zabrzmi ostatni dzwonek i rozpocznie się zimowy wypoczynek, a my nie mamy w planach wyjazdu na obóz, czy zimowisko? Koniecznie udać się do Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówek, które co roku w okresie zimowym przygotowują dla dzieci i młodzieży spędzającej ferie w mieście, wachlarz interesujących zajęć i moc atrakcji.

Akcja Zima dedykowana młodym mieszkańcom naszego miasta jest cykliczną propozycją na międzysemestralną przerwę od nauki, dzięki której dzieciakom pozostającym w domu nie grozi nuda i monotonia. W naszym zimowym "rozkładzie jazdy" każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję na kreatywne spędzenie wolnego czasu, a może i szansę na rozwinięcie artystycznych skrzydeł, w miłym towarzystwie i przyjaznej atmosferze. Pałac Kultury Zagłębia dba, aby dwutygodniowe, błogie lenistwo i odpoczynek od szkoły, były czasem twórczym i aktywnie spędzonym.

Na uczestników czekają liczne gry i zabawy ruchowe oraz logiczne, warsztaty plastyczne, taneczne, teatralne, literackie, filmowo-kabaretowe, rękodzielnicze, ceramiczne, karaoke, mini playback show i wiele innych. Organizowany jest zimowy kulig, wyjazdy do interesujących miejsc (m.in. Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego, Muzeum Zagłębia w Będzinie, kręgielni, bawilandii itp.), sportowe rozgrywki oraz główny punkt programu, czyli uwielbiane przez wszystkie dzieci, młodsze i starsze - szaleństwo na białym śniegu. Również Kino Kadr nie zwalnia i pracuje na najwyższych obrotach, zapraszając na specjalne, bajkowe propozycje, które umilą okres zimowych ferii w mieście miłośnikom kina.

Radośnie spędzony czas oraz uśmiechnięte buźki uczestników są największą satysfakcją dla instruktorów PKZ oraz najlepszym dowodem, że ferie spędzone z Pałacem Kultury Zagłębia są fantastyczną przygodą i okresem pełnym wrażeń, który ma naładować dzieci pozytywną energią na dalsze miesiące nauki.

Tekst: Małgorzata Fert
 

Zobaczcie jak bawiliśmy się podczas ferii w ubiegłych latach:

Tagi:  Akcja zima, Ferie