Kawa z Arturem Barcisiem | www.palac.art.pl

Aktualności

Kawa z Arturem Barcisiem

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegły piątek, Pałac Kultury Zagłębia miał zaszczyt gościć znamienitego aktora, reżysera i dubbingowca - Pana Artura Barcisia. Jego wizyta odbyła się w ramach pierwszego w nowym sezonie spotkania z cyklu Salon kultury. Kawa z Gwiazdą". Sala Agora Duża pękała w szwach, mieszcząc ponad 120 osób, chętnych poznać historię artysty, zrobienia sobie razem zdjęcia, zdobycia autografu i wypicia kawy w jego towarzystwie. Sądząc po uśmiechach na twarzach publiczności spotkanie było udane. 

Pan Artur Barciś opowiadał głównie o tym, co skłoniło go do zostania aktorem oraz jaka była jego droga do kariery, którą obserwujemy dzisiaj. Nie zabrakło ciekawych anegdot, luźnych przemyśleń, a nawet wspólnego ćwiczenia na dykcję, cytując treść jego piosenki: "...treść, Sierpc, sierść". 

Trzeba przyznać, że Artur Barciś jest aktorem, który łączy pokolenia, gdyż na spotkaniu pojawili się zarówno ludzie młodzi, jak i starsi. Jeśli ktoś nie mógł lub nie zdążył kupić biletu na kawę z Panem Arturem, zapraszamy do krótkiego wywiadu z artystą na naszym pałacowym blogu "Za Kulisami".

Kolejny "Salon kultury. Kawa z Gwiazdą" już wkrótce!

Sponsorem głównym cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń.

Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”. Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A.