II ART PASSION FESTIVAL za pasem | www.palac.art.pl

Galeria

II ART PASSION FESTIVAL za pasem

Autor: Beata Maro

To już druga odsłona organizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego II Międzynarodowego Zagłębiowskiego Festiwalu Sztuki ART PASSION FESTIVAL.

Wielkie przygotowania trwają. Organizatorzy dopinają wszystko na ostatni guzik. Już w czwartek, 21 maja o godzinie 11:00 - uroczyste otwarcie wystawy. W programie m.in. występ zespołu „Gołowianie” oraz uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu.

To cykliczne wydarzenie to nie lada gratka dla miłośnikoów sztuki. Podobnie jak podczas pierwszej edycji w 2013 roku, i tym razem artyści mogli wykazać się tworząc prace w czterech kategoriach:

  • malarstwo,
  • rzeźba,
  • fotografia,
  • oraz haft w formie obrazu.
     

Twórców nie ograniczała tematyka. Łącznie nadesłano blisko 700 prac z całej Polski i zza granicy. Te niezwykłe dzieła będzie można podziwiać aż do 30 czerwca 2015 roku w Galerii PKZ oraz w holach, natomiast od 6 lipca do 30 sierpnia w galeriach i muzeach na terenie Zagłębia Dąbrowskiego na tzw. finisażu. Dzieła prezentowane  będą m.in. w Muzeum Zagłębia w Będzinie, w Galerii Sztuki „Kana Art” w Sosnowcu, oraz w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy oraz do śledzenia oficjalnego profilu wydarzenia na Facebooku.