Skazani na Bluesa - koncert | www.palac.art.pl

Repertuar

Skazani na Bluesa - koncert

Data wydarzenia:
17 Kwiecień 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
Parter - 35 zł
Balkon - 30 zł

Tomasz „Kowal” Kowalski i Maciej Lipina – dwóch charyzmatycznych wokalistów, wcielających się w teatralną rolę legendarnego polskiego bluesmana – Ryśka Riedla. To oni wraz z zespołem „Skazani na bluesa” zawładną dużą sceną w Pałacu Kultury Zagłębia 17 kwietnia o godzinie 19.00

Muzycy wykonają nie tylko utwory z repertuaru grupy Dżem, ale i piosenki wykonawców takich jak: Lynyrd Skynyrd, Joe Cocker i Free, gdyż to właśnie z nich przykład brał śp. Rysiek Riedel. Wszystko w oryginalnym składzie sławnego spektaklu „Skazany na Bluesa”.

Tomasz „Kowal” Kowalski – zwycięzca programu „Must Be The Music”, wokalista zespołu FBB i pierwszy odtwórca głównej roli legendy bluesa w spektaklu Teatru Śląskiego. Jak sam o sobie mówi urodził się, by śpiewać. Po nieszczęśliwym wypadku na motocyklu został przykuty do łóżka – sparaliżowany od pasa w dół. Dzięki pomocy od ludzi jest w trakcie intensywnej rehabilitacji, dzięki której małymi krokami wraca na muzyczną scenę. Tym bardziej cieszymy się, że zaśpiewa on w Sali Teatralnej PKZ.

Maciej Lipina – muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek, pedagog muzyczny, założyciel i lider zespołu „Ścigani”. Wokalista roku 2008 według magazynu Blues Top. Niezwykle żywiołowy i utalentowany artysta. Zastąpił Tomka Kowalskiego w roli Ryśka Riedla i do tej pory się w nią wciela. Na swoim koncie ma również Grand Prix na Blues Rock Jazz Festiwal w 2009 roku, co jest tylko zapowiedzią klimatycznego grania w Pałacu.

Skład zespołu:
Tomasz "Kowal" Kowalski- wokal
Maciej Lipina- Wokal,Gitara
Paweł Ambroziak- Gitara
Sebastian Kret- Gitara
Ronald Tuczykont- Gitara basowa
Adam Snopek- instrumenty klawiszowe
Michał Dziewiński - perkusja
Tomasz Wolny - akustyk

SZANOWNI PAŃSTWO PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE NA KONCERT.

OSOBY SPÓŹNIONE NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE NA SALĘ TEATRALNĄ, BEZ MOŻLIWOŚCI ZWROTU KOSZTU BILETU LUB JEGO WYMIANY.

Lokalizacja na mapie