PARAPETÓWKA PEŁNA KULTURY | www.palac.art.pl

Repertuar

PARAPETÓWKA PEŁNA KULTURY

Data wydarzenia:
11 Październik 2014 godz. 17:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
koncert_laureatw__parapetwka_krzywe_-_kopiasobota, 11 października 2014
godz. 15.00

wstęp wolny

DZIEŃ OTWARTY w PKZ

regulamin Gry Miejskiej
do pobrania pdf klik

W ostatnim czasie wokół Pałacu Kultury Zagłębia daje się wyczuwać coraz większe zniecierpliwienie i ciekawość mieszkańców miasta. Oczom obserwatorów ukazuje się coraz więcej elementów nowego oblicza budynku. Szczególnie efektowne były próby iluminacji budynku nadające mu iście bajkowy charakter.

Jak nakazuje zwyczaj przeprowadzkę do nowego lub wyremontowanego mieszkania koniecznie trzeba uczcić organizując parapetówkę. A zwyczaje trzeba kultywować. Będzie więc parapetówka, ale wyjątkowa, bo ...pełna kultury. W sobotę, budynek otworzy swoje drzwi aby olśniewać nowym blaskiem wszystkich odwiedzających go gości. O godz. 15.00 wewnątrz Pałacu rozpocznie się gra miejska. Będzie to idealna okazja do poznania na nowo budynku PKZ. Będzie to podróż przez historię i działalność Pałacu, od czasów otwarcia do dnia dzisiejszego. Graczy czekają zarówno pytania wiedzowe, jak i zadania kreatywne. Uczestnicy będą się mogli poczuć się jak wierszopisarze, krytycy sztuki, wokaliści, tancerze, kabareciarze czy też street’artowi artyści. Dobra zabawa, cudowne wspomnienia oraz mnóstwo śmiechu - gwarantowane. Dla zwycięzców gry przewidziane są atrakcyjne nagrody, zarówno karnety na organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia imprezy, jak i nagrody rzeczowe. Osoby chętne do udziału w zabawie prosimy o wysłanie do 9 października swojego zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: gramiejskapkz@palac.art.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail każdego członka drużyny. Do gry przystąpić mogą drużyny dwuosobowe, w których co najmniej jedna osoba jest pełnoletnia.

A wieczorem widowisko z Pałacem w tle. Około godz. 19.00 rozpocznie się pokaz tańca ze światłem - grupy Azislight oraz Koncert na Ścianie – widowisko z gatunku wydarzeń niewiarygodnych. Muzycy pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika zagrają wbrew prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie. Zabezpieczeni alpinistycznymi linami wykonają arcyniebezpieczny pełnowymiarowy półtoragodzinny koncert. Cyrkowe ewolucje i naścienne tańce w wykonaniu samych muzyków, oryginalna gra świateł to zapowiedź historycznego w środkach i formie muzycznego spektaklu.


ZAGRAJ W PKZ!

Chcesz poznać wszystkie pałacowe zakamarki? Jesteś ciekaw jak wygląda wnętrze PKZ po remoncie? Lubisz zwiedzać nieszablonowo? Zagraj, więc z nami w pierwszą, organizowaną przez Pałac Kultury Zagłębia, grę miejską! Poznaj „Pałacowe RE:wolucje”!

Gra miejska to idealna okazja do poznania na nowo budynku PKZ. Jest to podróż przez historię i działalność Pałacu, od czasów otwarcia do dnia dzisiejszego. Na graczy czekają zarówno pytania wiedzowe, jak i zadania kreatywne. Uczestnicy będą się mogli poczuć się jak wierszopisarze, krytycy sztuki, wokaliści, tancerze, kabareciarze czy też street’artowi artyści. Śmiałkowie chętni wziąć udział w grze, zmierzyć będą się musieli z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ich spostrzegawczość, zdolności manualne, zdolność zapamiętywania oraz wiedzę. Zawodnicy staną łącznie przed siedemnastoma zadaniami, z których każde związane będzie z Pałacem Kultury Zagłębia. Czekają ich m.in. dyktando, zmagania kinowe, tworzenie pocztówek, czy też układanie rymowanek przy filiżance aromatycznej herbaty pod okiem znanego poety. Zróżnicowanie zadań sprawia, że każdy z graczy może się wykazać w dziedzinie w której czuje się najmocniejszy. Rozmieszczenie zadań umożliwi natomiast zwiedzenie całego, odremontowanego zabytku.

Dobra zabawa, cudowne wspomnienia oraz mnóstwo śmiechu - gwarantowane. Dla zwycięzców gry przewidziane są atrakcyjne nagrody, zarówno karnety na organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia imprezy, jak i nagrody rzeczowe.

Osoby chętne do udziału w zabawie prosimy o wysłanie swojego zgłoszenia drogą elektroniczną do 10.10. na adres: gramiejskapkz@palac.art.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: nazwę drużyny, imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail każdego członka drużyny. Do gry przystąpić mogą drużyny 2-osobowe, w których co najmniej jedna osoba jest pełnoletnia.

Lokalizacja na mapie