Z Darią Widawską przy kawie | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Z Darią Widawską przy kawie

Autor: Olaf Otwinowski

Gościem ostatniej w tym roku "Kawy z gwiazdą" była Daria Widawska – aktorka filmowa i teatralna. Spotkanie w licznym gronie publiczności poprowadziła dziennikarka Radia Katowice, Agnieszka Strzemińska.

Odtwórczyni ról silnych i niezależnych kobiet okazała się osobą pełną charyzmy i delikatnej autoironii. Pochodząca z domu muzycznego aktorka opowiadała dlaczego po spotkaniu z Leszkiem Możdżerem nie myślała już o karierze muzyka, jak w czasach swej młodości marzyła o karierze dyplomaty, a także o tym, jak przyciąga do siebie wpadki. Spotkanie pełne było ciepłej, sympatycznej atmosfery i wysmakowanego dowcipu aktorki. Zdradziła, dlaczego nie lubi kolędy "Lulajże Jezuniu", a zwrot Pif-Paf do dziś wywołuje śmiech.

Nie zabrakło też krótkiej rozmowy o Szlachetnych Paczkach i działalności aktorki jako Honorowy Ambasador Dzieci Chorych na Nowotwory Mózgu. "Chodzi przecież przede wszystkim o to, żeby dać komuś choć chwilę szczęścia" – wspomniała aktorka.

Spotkanie zamknęły oklaski i liczne zainteresowanie prywatną rozmową z aktorką. Na pewno niejedna osoba będzie bardzo miło wspominać wizytę Pani Darii w Pałacu Kultury Zagłębia.
 

Tekst: Aleksandra Młyńska
Foto.: Marek Wesołowski