A to wiosna właśnie! | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

A to wiosna właśnie!

Autor: Olaf Otwinowski

Parafrazując tytuł koncertu Zespołu Śląsk A to Polska właśnie możemy śmiało powiedzieć, że A to wiosna właśnie zawitała do Pałacu - śpiewem, tańcem i feerią barw.

W pierwszy miniony weekend wiosny, tj.24 marca, pałacowa publiczność miała okazję podziwiać ikonę polskiego folkloru i kultury ludowej - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Przedstawienie idealnie wpisało się w klimat repertuaru PKZ pod hasłem wiosna folkloru. Bogactwo repertuaru i maestria wykonania poszczególnych pieśni czy tańców raz po raz było nagradzane przez publiczność gromkimi brawami. W trakcie koncertu mogliśmy usłyszeć zarówno skoczne, radosne pieśni: Karolinka, Głęboka studzienka, Pije Kuba, Maryś, Maryś jak i chwytające za serce i wywołujące u odbiorcy łezkę wzruszenia: Ondraszek, Ułan i dziewczyna. Na wielkie uznanie zasługuje również pietyzm, z jakim zostały wykonane kostiumy sceniczne: rozbarskie, pszczyńskie, beskidzkie, krakowskie czy podhalańskie. I tak, w rytm oberków, polek, mazurów, kujawiaków czy tańców podhalańskich, dąbrowska publiczność wkroczyła w wiosenny czas.

Tekst: Marta Kruż
Fot. Marek Wesołowski