Przystanek Plaża odc. II | www.palac.art.pl

Relacje

Przystanek Plaża odc. II

Autor: Olaf Otwinowski

Dzisiejszy „Przystanek Plaża” można zaliczyć do udanych, pomimo niesprzyjającej aury pogodowej. Dzieci chętnie brały udział w konkursach, zawodach i warsztatach plastycznych zorganizowanych przez animatorów Pałacu Kultury Zagłębia, a nawet wykazywały inwencję twórczą przy wymyślaniu kolejnych zabaw.

Porywisty wiatr przeszkadzał w przeprowadzeniu warsztatów, jednak i tak powstało kilka pięknych rysunków, których główną tematyką były „moje wymarzone wakacje”. Tuż po malowaniu przyszła pora na zawody w rzucaniu workiem do celu. Jego zwycięzcą został Olek – co nie było zaskoczeniem, gdyż przed rozpoczęciem zabawy bardzo długo ćwiczył. Kolejną konkurencją było jak najdłuższe kręcenie hula-hop, a następnie wyścig w workach. Nagrodą dla wygranych, jak i pocieszeniem dla przegranych było samodzielne puszczanie ogromnych baniek, które co przystanek robią furorę i sprawiają dzieciom dużo radości. Najmłodsi plażowicze zdawali się nie zwracać uwagi na przelotny deszcz, w trakcie ćwiczeń równowagi i konkursie w zapamiętywanie obrazków na specjalnej tablicy.

Te i inne atrakcje czekają na dzieci w każdą środę, dlatego mamy nadzieję, że za tydzień oprócz doskonałej zabawy będzie dużo słońca i wysoka frekwencja wśród uczestników.