Program KinoSzkoła zakończony | www.palac.art.pl

Edukacja artystyczna

Program KinoSzkoła zakończony

Autor: Administrator
Filmowe drogowskazy 2012/2013
18 czerwca odbyły się ostatnie zajęcia edukacyjne w Kinie KADR działającym przy Pałacu Kultury Zagłębia. Tegoroczna edycja programu edukacji medialnej trwała od października 2012 roku do czerwca 2013. W zajęciach uczestniczyły dzieci i młodzież z dąbrowskich i sosnowieckich szkół wraz z opiekunami. W sumie odbyło się 29 seansów filmowych i 12 spotkań warsztatowych, w których udział wzięło blisko 2 200 uczniów i prawie 200 nauczycieli. 
Duża część grup skorzystała z możliwości zakupu karnetów, biorąc tym samym udział w zajęciach cyklicznych. Regularne spotkania posiadają wyraźne przełożenie nie tylko na cenę ale przed wszystkim na wartość edukacyjną zajęć, gdyż konstrukcja programu jest tak ułożona aby korespondowała z podstawą programową realizowaną w szkołach, a co najważniejsze  dla młodego odbiorcy - uczyła poprzez dobrą zabawę. 

Każdy seans został poprzedzony prelekcją multimedialną na wybrany temat, w oparciu o materiały źródłowe dostosowane do programu nauczania uczestników. Co więcej, prelekcja - jako wstęp do filmu, jest również prowadzona w formie panelu dyskusyjnego przez specjalistę z zakresu edukacji medialnej.

Wsparciem dla opiekunów są zawsze przygotowane scenariusze ćwiczeń, które można kontynuować z wychowankami na lekcjach w szkole. Same filmy pokazywane w ramach programu są wyselekcjonowane i podzielone na cykl społeczno-profilaktyczny, osobno dla szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych (klasy 1-3 i klasy 4-6), gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Osobną propozycję stanowi kino dla przedszkolaków. Jeszcze innym typem zajęć są warsztaty medialne na których w zależności od wybranego tematu można nakręcić swój pierwszy film animowany, poznać tajniki produkcji filmu czy nauczyć się prowadzić jego analizę i interpretację. Takie warsztaty dają niepowtarzalną okazję na poznanie zasad współpracy, dyscypliny i poczucia estetyki. 

  Dziękuję wszystkim uczestnikom biorącym udział w edycji 2012/2013 i już teraz zapraszam na kolejną edycję zajęć w roku szkolnym 2013/2014. Będą nowe tematy i nowe tytuły filmowe!  

Zapisy już we wrześniu, a tym czasem życzę udanych i bezpiecznych wakacji. 
 

Grzegorz Drygałazapraszamy także do odwiedzenia strony naszych partnerów: www.kinoszkola.pl Galeria zdjęć kina:

Rok 2014

Rok 2013

 

Kino KADR dzięki przynależności do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych regularnie otrzymuje dofinansowanie z Filmoteki Narodowej na działalność edukacyjną.  

sksil.jpg  filmoteka_narodowa.jpg