Pierwsza odsłona "Przystanku Plaża" | www.palac.art.pl

Relacje

Pierwsza odsłona "Przystanku Plaża"

Autor: Olaf Otwinowski

Czwartkowy, upalny dzień na Plaży Miejskiej Pogoria III minął pod znakiem zabawy, konkursów i warsztatów artystycznych. Przyczynił się do tego tabor z animatorami Pałacu Kultury Zagłębia, którzy nie pozwolili się nudzić najmłodszym plażowiczom.

„Przystanek Plaża” to cykl imprez dla dzieci, organizowanych w każdą wakacyjną środę, tuż obok budynku CSiR, przy plaży Pogoria III. Cztery godziny dobrej zabawy na świeżym powietrzu, w okolicznościach plaży i wody.

Wczorajszy przystanek zaczął się od puszczania gigantycznych baniek mydlanych. Bieganie za balonami z mydła przysporzyło wiele radości, zarówno dzieciom jak i rodzicom, którym chyba przypomniały się czasy dzieciństwa. Pierwszą rywalizacją był wyścig w workach. Wzięły w nim udział dzieci w przedziale wiekowym 3-10 lat. Wszystkie dzielnie się spisały, za co zostały nagrodzone skromnymi upominkami. Kolejną z dyscyplin było przeciąganie liny. Pomimo początkowego prowadzenia dziewcząt, ostatecznie wygrali chłopcy (choć bez pomocy dorosłych się nie obyło). Po przeciąganiu liny dziewczynki zajęły się artystycznym malowaniem toreb, natomiast chłopcy zmierzyli się w rzucie do celu. Rodzice z kolei, wzięli udział w warsztatach z kręcenia „pojkami”. Wśród atrakcji znalazło się również malowanie wymarzonych wakacji, tworzenie zwierząt z balonów, skok przez linę oraz malowanie twarzy. Dzieci wracały na plażę ze szczerymi uśmiechami na ustach.

Czekamy na Was w przyszłą środę o godzinie 10.00!