Nostalgicznie i energicznie | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Nostalgicznie i energicznie

Autor: Olaf Otwinowski

Wczorajszego wieczoru w Kawiarni Pałacowej odbył się pierwszy w 2020 r. występ do kawy cyklu Kawiarniane PianoLove. Przy czarno-białej klawiaturze pianina zasiadł utalentowany i niezwykle doświadczony Wenanty Maciej Domagała.

Wtorkowy występ w kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia był szczególny. Nie tylko dlatego, że wystąpił w niej artysta, który dawniej pełnił funkcje kierownika muzycznego centralnego zespołu Związku Harcerstwa Polskiego Gawęda, pianisty kabaretu 60-tka, kierownika krakowskiego zespołu Wojska Polskiego Desant, dyrektora szkoły artystycznej w Mińsku Mazowieckim, czy akompaniatora dla Jerzego Kryszaka, z którym występował przez 30 lat, ale również dlatego, że pierwszy utwór Ave Maria poświęcony był pamięci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza, którego rocznica śmierci przypadała na dzień występu. Kolejne utwory wpisywały się w klasykę polskiej muzyki rozrywkowej, co przypadło do gustu gościom kawiarni, którzy zaczęli śpiewać do prezentowanej muzyki - co zdarzyło się po raz pierwszy w historii cyklu. Było nostalgicznie i energicznie, a wszystko to w niezwykłej atmosferze pałacowej kawiarni.

Fot. Marek Wesołowski