Aktualności

KRÓL WALCA

Autor: Administrator
krol_walca.jpgdzień: 3 grudnia - niedziela
godzina 1800

miejsce: Sala Teatralna PKZ
bilety w cenie: 30,25,20 zł
                            emeryci i renciści: zniżka  50%

Zagłębiowska Scena Muzyczna Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej ma zaszczyt zaprosić Szanownych Widzów na kolejną pozycję w swoim repertuarze. Tym razem przedstawiamy „Króla Walca” z muzyką prawdziwego króla walca Johanna Straussa.
Spektakl opowiada w teatralnym skrócie życiorys wiedeńskiego mistrza operetki klasycznej. W tej bogatej biografii pojawiają się rodzice Straussa, niespełniona miłość, trzy żony, podróże artystyczne a wszystko to na tle ponadczasowych motywów muzycznych, które są doskonale znane z ulubionych przez melomanów koncertów noworocznych z Wiednia, a w spektaklu uzyskują zupełnie nową funkcję i atrakcyjność.     

 Przedstawienie przygotowali twórcy poprzednich realizacji operetek Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej: reżyser i choreograf Tadeusz Wiśniewski i scenograf Małgorzata Treutler. Solistom-wokalistom towarzyszy Orkiestra Kameralna Zagłębia Dąbrowskiego pod dyrekcją Tadeusza Mazurka. Obok znanych już postaci z Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej: Ewy Mierzyńskiej, Krystyny Westfal, Danuty Rajchel, Barbary Brody, Grażyny Bieniek-Żaak, Dagmary Świtacz, Andrzeja Smogóra, Marcelego Pałczyńskiego, Adama Saczki, Marka Wilka w „Królu Walca” debiutują na dąbrowskiej scenie Małgorzata Lasota, Sylwester Targosz, Dariusz Niebudek oraz nowoutworzony chór. Wielbicielom muzyki Johannna Straussa i wiedeńskiej operetki „Króla Walca” zachwalać nie trzeba. Operetka jest doskonałą ucztą nawet dla niezdecydowanych widzów, którzy nie należą do miłośników tego gatunku teatralnego i muzycznego.

Serdecznie zapraszamy 

Zobacz więcej