KinoSzkoła - za nami już pierwsze lekcje w kinie | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Edukacja artystyczna

KinoSzkoła - za nami już pierwsze lekcje w kinie

Autor: Administrator
Od początku października w naszym kinie odbywają się zajęcia realizowane w ramach programu edukacyjnego „KinoSzkoła".  Program ten poprzez warsztaty medialne i specjalne projekcje filmowe, ma za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży świat współczesnych mediów oraz wartości niesione przez filmy. Podczas zajęć prezentowane filmy poprzedzane są prelekcjami, wprowadzającymi w ich tematykę, a uczniowie rozmawiają z prelegentami o sprawach poruszanych w filmach. Dla nauczycieli przygotowane są specjalne materiały dydaktyczne, które mogą być wykorzystania podczas szkolnych lekcji. Z kolei w czasie warsztatów medialnych uczniowie poznają m.in. kulisy powstawania filmów, uczą się rozróżniać ich gatunki tworzą swoje pierwsze filmy animowane i scenografię.  Mimo, że zajęcia są już w toku to ciągle można zgłaszać nowych uczestników.

Dodatkowe informacje na temat projektu i zgłoszeń: 

Grzegorz Drygała, 608-364-020, mail: grzegorz.drygala@palac.art.pl, a także na stronie www.palac.art.pl. 

„KinoSzkoła" działa w kinie Kadr, w tymczasowej siedzibie PKZ, przy ul. Wojska Polskiego 52.Zgłaszać mogę się placówki oświatowe z całego regionu. 


OFICJALNY PROFIL KINOSZKOŁY NA 

facebook

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym:

filmoteka_narodowa.jpgsksil.jpg  

KinoSzkola - Zabawki optyczne, czyli co bylo przed

Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej dla dzieci przedszkolnych, uczniow szkol podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - warsztaty. 21.11.2012, 
fot. Grzegorz Drygala

 

KinoSzkola - Magia kina, czyli jak powstaje film

Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej dla dzieci przedszkolnych, uczniow szkol podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - warsztaty. 26.10.2012
fot. Jacek Mickiewicz