Repertuar

A to Polska właśnie - koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk

Data wydarzenia:
24 Marzec 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
Bilet normalny parter - 60 zł
Bilet ulgowy parter - 54 zł
Bilet normalny balkon - 40 zł
Bilet ulgowy balkon - 36 zł

24 marca o 18:00 na deskach dużej sceny Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi ikona polskiego folkloru i kultury ludowej - Zespół Pieśni i Tańca Śląsk! Artyści zachwycą dąbrowską publiczność tańcem, śpiewem i muzyką, a także wielobarwnymi strojami w koncercie A to Polska właśnie!

Droga do dzisiejszej wielkości Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk rozpoczęła się 1 lipca 1953 roku. Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego Śląska. Biorąc pod uwagę dzisiejsze bogactwo repertuaru, niezliczone nagrody i ponad 120 koncertów wykonywanych corocznie - widać wyraźnie jak bardzo Zespół pracował nad kontynuacją wieloletniego dążenia do perfekcji i najwyższej maestrii. Te dwa pojęcia były zawsze hasłem przewodnim kilku pokoleń wspaniałych pedagogów i tysięcy młodych ludzi, dla których Śląsk był pasją i sposobem na życie. Dzięki nim miano ambasadora polskiej kultury oraz propagatora jej ludowego wymiaru jest w pełni zasłużone. Ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Współpraca z autorytetami w dziedzinie kulturoznawstwa – to potencjał gwarantujący realizację widowisk na najwyższym poziomie artystycznym. Poziom artystyczny Zespołu przyniósł mu uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe. Śląsk odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów. W swoim dorobku Zespół ma także 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji Śląska– wydawnictwa będącego doskonałą kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Pięć z nich posiadają status Złotej, jedna Platynowej Płyty.

Fot. Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia