VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA | www.palac.art.pl

Repertuar

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA

Data wydarzenia:
23 Wrzesień 2014 godz. 20:00
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia

KONCERT LAUREATÓW - wtorek, 23 września 2014 - godz. 19.00

Dąbrowa Górnicza, Bazylika pw. NMP Anielskiej

Wstęp wolny

 

Konkurs odbywa się od 14 do 23 września 2014

Idea organizacji konkursu została zapoczątkowana podczas Festiwalu im. Michała Spisaka, który odbył się w 2005r. w Dąbrowie Górniczej, w celu upamiętnienia 40. rocznicy śmierci wybitnego polskiego kompozytora i dąbrowianina.

To artystyczne przedsięwzięcie jest kontynuacją zorganizowanego w 2006r. Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, który rok później przyjął formę Konkursu Międzynarodowego i w takim kształcie organizowany jest do chwili obecnej. Konkurs organizowany jest przez Gminę Dąbrowa Górnicza oraz Pałac Kultury Zagłębia. Opiekę merytoryczną, począwszy od pierwszej edycji konkursu, obejmuje Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Każdego roku konkurs odbywa się w różnych specjalnościach i składa się z trzech etapów. Ostatni, III etap przesłuchań przebiega z towarzyszeniem orkiestry. Konkurs jest adresowany do młodych muzyków, którzy nie ukończyli 29 roku życia. Do Konkursu przystępuje corocznie kilkudziesięciu wykonawców nie tylko z Polski, lecz także zagranicy, a jego laureaci osiągają znaczące sukcesy artystyczne na całym świecie, rozsławiając tym samym kulturę polską oraz nasze miasto i region.

W tym roku uczestnicy konkursu wykonają aranżacje dzieł Michała Spisaka na saksofonie, klarnecie i akordeonie.

Zapraszamy do fotorelacji z ubiegłorocznej edycji, podczas której w konkursie brali udział muzycy grający na altówce, skrzypcach i wiolonczeli >> KLIK

pliki do pobrania/materials:

Biuro Konkursu (Competition's Office)

ORGANIZATORZY:

  • Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
  • Pałac Kultury Zagłębia
  • Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Lokalizacja na mapie