Kino

Tranzyt - premiera filmowa

Data wydarzenia:
08 Maj 2019 godz. 17:00
Pokaż wszystkie
  • 06 Maj 2019 godz. 17:00
  • 07 Maj 2019 godz. 17:00
  • 08 Maj 2019 godz. 17:00
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Niemcy, Francja, 2018, czas trwania: 101 min
Reżyseria: Christian Petzold​, obsada: Franz Rogowski, Paula Beer, Godehard Giese  

Prezentowany w Konkursie Głównym ubiegłorocznego festiwalu w Berlinie, nowy dramat wybitnego niemieckiego reżysera Christiana Petzolda, autora dystrybuowanych przez Aurora Films Feniksa i Barbary.

Bohaterem filmu jest Georg, który w trakcie ucieczki z Francji po inwazji nazistowskiej przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty zdobył przypadkowo. Utknąwszy w Marsylii, Georg spotyka młodą kobietę, Marie, desperacko poszukującą zaginionego męża - człowieka, pod którego podszywa się Georg...

Tranzyt to nie tylko niezwykle realistyczny obraz nazistowskiego terroru osadzonego we współczesnej scenografii. Reżysera interesuje przede wszystkim skłaniająca do refleksji analogia między losem ówczesnych uchodźców europejskich a obecną falą migracji do Europy. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Anny Seghers Tranzyt, wydanej po raz pierwszy w 1944r.

W głównych rolach występują znakomici niemieccy aktorzy: Franz Rogowski, znany m.in. z Victorii Sebastiana Schippera i Happy End Michaela Hanekego, oraz aktorskie odkrycie ubiegłego sezonu, Paula Beer, gwiazda historycznego romansu Frantz François Ozona z oferty Aurora Films.

źródło: aurorafilms.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia