Rozstrzygnięcie konkursu "Kapliczki i Krzyże Przydrożne Dąbrowy Górniczej" | www.palac.art.pl

Repertuar

Rozstrzygnięcie konkursu "Kapliczki i Krzyże Przydrożne Dąbrowy Górniczej"

Data wydarzenia:
17 Listopad 2017 godz. 16:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
wstęp wolny

4975 – to rekordowa liczba fotografii, które wpłynęły na konkurs inspirowany wystawą Jerzego Haca Kapliczki i Krzyże Przydrożne Dąbrowy Górniczej, organizowany przez Pałac Kultury Zagłębia. 17 listopada o godzinie 16:00 w Sali Kameralnej PKZ poznamy najlepszych z 49 uczestników oraz zobaczymy ich prace w wystawie pokonkursowej.

W kwietniu br. PKZ ogłosił konkurs fotograficzny Kapliczki i Krzyże Przydrożne Dąbrowy Górniczej, który był pokłosiem wystawy lokalnego poety, podróżnika i fotografa Jerzego Haca. Głównymi założeniami konkursu było ukazanie piękna dąbrowskich kapliczek oraz utrwalenie jak największej liczby architektonicznych aktów pobożności za pomocą aparatu. Zainteresowanie tematem zadziwiło organizatora, ponieważ do 26 października nadesłano 4975 zdjęć, które zostały przedłożone jury w dwóch kategoriach: Najpiękniejsze zdjęcie oraz Najwięcej odnalezionych i udokumentowanych kapliczek. W pierwszej z nich uczestnicy musieli wykazać się duszą artysty, z kolei w drugiej kategorii należało mieć zacięcie godne podróżnika i odkrywcy, zwłaszcza że Dąbrowa Górnicza jest największym miastem pod względem terytorialnym w województwie śląskim.

W najbliższy piątek tj. 17 listopada o 16:00 poznamy zwycięzców konkursu, jak również nagrodzone prace, które będzie można podziwiać w przestrzeniach wystawienniczych Sali Teatralnej PKZ.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia