Repertuar

Koncert Muzyki Polskiej w 155 rocznicę urodzin I. J. Paderewskiego

Data wydarzenia:
11 Listopad 2015 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter - 30 zł
Balkon - 20 zł
Ulgowy - brak

Serdecznie zapraszamy na uroczyste wydarzenie jakim będzie koncert kompozytorów polskich. W programie między innymi: koncert f-moll Chopina z akompaniamentem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Roberta Kabary. To jeden z najpiękniejszych, najbardziej poruszających utworów na świecie. Jego druga - liryczna, prawdziwie romantyczna łapie za serca. W trzeciej części słychać narodowe tańce polskie. Niezwykłe i przepełnione patriotyczną nutą będą też utwory w pierwszej części koncertu. 

W programie: 

I część:

  • Maurycy Moszkowski - Polskie tańce ludowe op. 55
  • Zygmunt Noskowski - Krakowiaki na cztery ręce
  • Leopold Godowski - wybór z 46 miniatur na fortepian na 4 ręce,
  • Ignacy Jan Paderewski - Album Tatrzańskie op.12

II część:

  • Fryderyk Chopin - Koncert fortepianowy f-moll op. 21 z orkiestrą.

Koncert uczci 155. rocznicę urodzin Ignacego Jana Paderewskiego.

Wystąpią:
Anna Hajduk - fortepian
Katarzyna Hajduk-Konieczna - fortepian
Tomasz Konieczny - fortepian
z towarszyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Roberta Kabary

Informacje o artystach:
 

Anna Hajduk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, który ukończyła z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka. W 2014 roku przebywała  na stypendium Erasmus na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Obecnie kontynuuje podyplomowe studia pianistyczne na wyższej uczelni „La Schola Cantorum” w Paryżu w klasie prof. Maurizio Morettiego.

Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.:

  • III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013)
  • I   Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013)
  • I   Nagroda na III Ogólnopolskim Forum dla Młodych Instrumentalistów w Rybniku (2009)  

Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Katarzyny Popowej-Zydroń, Michaiła Woskriesjeńskiego, Maurizia Morettiego, Jose Gagliardo.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Koncertowała m.in. w Łazienkach Królewskich, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Kordergardzie oraz na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie jako solistka i kameralistka. Grała recitale podczas obchodów Roku Chopinowskiego 2010. Występowała z koncertami w swoim rodzinnym mieście Dąbrowie Górniczej, a także w Będzinie i Sosnowcu.

Ponadto, została doceniona na polu innej swojej pasji, kompozycji, uzyskując:

  • Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Opolu (2009)
  • Wyróżnienie w kategorii koncertowej w Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym w Łodzi (2008)

Jest stypendystką Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej
dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku
została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej. 

W ramach hobby prowadzi zespół wokalny „Szir Awiw” przy Synagodze im. Nożyków w Warszawie oraz dokonuje aranżacji pieśni żydowskich.

Źródło

Katarzyna Hajduk–Konieczna ukończyła studia pianistyczne w klasie prof. Jerzego Romaniuka i as. Ramiro Sanijneza na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, otrzymując w 2010r. dyplom z wyróżnieniem. W tym samym roku rozpoczęła studia podyplomowe w Królewskim Konserwatorium w Brukseli pod kierunkiem prof. Jana Michielsa, oraz równolegle studia w zakresie wykonawstwa muzyki dawnej, w klasie fortepianu historycznego prof. Pieta Kuijkena oraz klawesynu w klasie prof.Dominika Riepe i Sofie Vanherle. Brała ponadto udział w licznych kursach mistrzowskich, pracując pod okiem takich wybitnych specjalistów jak Katarzyna Popowa – Zydroń, Andrzej Jasiński, Paweł Skrzypek, Andrzej Artykiewicz, Letizia Michielon i Fabio Grasso.

Do jej osiągnięć należą:

  • 2012 r. – nagroda główna na IX Konkursie Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (koncert laureatów był transmitowany przez program 2 Polskiego Radia
  • 2009 r. – II miejsce na Student Expo w Brukseli, w kategorii artystycznej (jako członek duetu fortepianowego „Conludium” wraz z Tomaszem Koniecznym)
  • 2008 r. – III miejsce na XII Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie, w kategorii „Trio i kwartet” (jako członek Tria Kazuan Hatogu)
  • 2004 r. - IV nagroda na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Pianistycznych w Krakowie
  • 2003 r. - II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim

W swoim dorobku artystycznym ma również występy solistyczne z orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach, Koninklijke Muziekkapel van de Gidsen oraz Brussels Brass  Ensemble. Jako kameralistka, trwale współpracuje z Tomaszem Koniecznym w ramach duetu fortepianowego
 „Conludium”.

Miała okazję występować w wielu krajach Europy: w Polsce, w Niemczech, w Belgii oraz we Włoszech. Jako pianistka – akompaniatorka regularnie uczestniczy w Beskidzkich Warsztatach Muzycznych w Rycerce Górnej. Od 2012 Katarzyna Hajduk–Konieczna jest członkiem Polskiego Towarzystwa Muzyki Współczesnej.

Źródło

Tomasz Konieczny - studiował teorię muzyki oraz fortepian (w klasie fortepianu prof. Czesława Stańczyka) w katowickiej Akademii Muzycznej. Kontynuował studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, gdzie został wyróżniony nagrodą Ingeborg Köberle i gdzie obecnie jest zatrudniony jako assistant researcher realizując projekt doktorski w Centrum Logiki i Filozofii Nauki Uniwersytetu Brukselskiego (VUB). Przez cztery lata brał także udział w International lied masterclasses Udo Reinemanna, pracując z wybitnymi specjalistami w zakresie wykonawstwa pieśni, a jako pianista i kameralista (w duecie fortepianowym Conludium z Katarzyną Hajduk) koncertował w Anglii, Niemczech, Francji, Włoszech, Polsce i Belgii, występując m.in. z takimi zespołami jak Brussels Wind Ensemble i Brussels Chamber Orchestra.

Źródło: Materiały organizatora

Zapraszamy.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia