Kawiarniane PianoLove - Przemysław Ostaszewski | www.palac.art.pl

Repertuar

Kawiarniane PianoLove - Przemysław Ostaszewski

Data wydarzenia:
21 Maj 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kawiarnia
Ceny biletów: 
Wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona

Dziewiąty i przedostatni w tym sezonie kulturalnym występ pianistyczny w Kawiarni Pałacowej21 maja o 18:00 przy pianinie zasiądzie Przemysław Ostaszewski, który w ramach cyklu Kawiarniane PianoLove, umili czas gościom kawiarni w Pałacu Kultury Zagłębia.

Kawiarniane PianoLove - cykl cotygodniowych występów lokalnych pianistów, którzy grając wybrane przez siebie utwory, umilą spotkanie towarzyskie, rozmowę lub po prostu picie kawy w murach pałacowej kawiarni.

Przemysław Ostaszewski - z zawodu inżynier ochrony środowiska, z zamiłowania - muzyk. Chociaż jest absolwentem dąbrowskiej Szkoły Muzycznej im. Michała Spisaka w klasie klarnetu, miłością do klawiszy zaraził się od Marka Marcinkowskiego. Od lat związany z PKZ, jako członek Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band, Old&Young Jazz Combo i przez kilka lat kapeli ZPiT PKZ – Gołowianie. Jest klarnecistą i saksofonistą Miejskiej Orkiestry Dętej, a ponieważ w stroju górniczym czuje się znakomicie, gra również w orkiestrze zakładowej ZGH Bolesław, gdzie pracuje. Nie lubi monotonii, więc można go też usłyszeć w wersji folkowej w Kapeli Janicek. Ze wszystkich gatunków muzycznych najbardziej kocha standardy jazzowe, muzykę latynoamerykańską, a swoimi aranżacjami przenosi w czasie do lat 20. XX wieku. Tego dnia artysta zaprezentuje swój nowy projekt muzyczny, w który wplecone będą aranżacje utworów muzyki ludowej w klimacie swing i bossa nova.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia