Katyń - Ostatni świadek - premiera filmowa | www.palac.art.pl

Kino

Katyń - Ostatni świadek - premiera filmowa

Data wydarzenia:
16 Maj 2018 godz. 17:00
Pokaż wszystkie
  • 11 Maj 2018 godz. 17:00
  • 12 Maj 2018 godz. 17:00
  • 13 Maj 2018 godz. 17:00
  • 14 Maj 2018 godz. 17:00
  • 15 Maj 2018 godz. 17:00
  • 16 Maj 2018 godz. 17:00
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 14 zł
Ulgowy - 12 zł

Gatunek: dramat, thriller; kraj produkcji: Polska, Wielka Brytania 2017, czas trwania: 97 min
Reżyseria: Piotr Szkopiak; obsada: TAlex Pettyfer, Talulah Riley, Robert Więckiewicz, Piotr Stramowski

Ostatni świadek odsłania kulisy jednej z najbardziej poruszających historii czasów II wojny światowej - ukrywanej przez lata prawdzie o zbrodni katyńskiej. Zainspirowany biografią jej naocznego świadka, Iwana Kriwoziercowa alias Michał Łoboda, próbuje dojść przyczyny przedwczesnej śmierci mężczyzny w podejrzanych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 r.

W roli brytyjskiego dziennikarza, który odkrywa dla zachodniego świata przerażającą prawdę o popełnionym przez Sowietów mordzie katyńskim zobaczymy Alexa Pettyfera (Jestem numerem cztery). Michała Łobodę zagra Robert Więckiewicz, zaś jego przyjaciela Andrzeja Nowaka - Piotr Stramowski (Pitbull. Niebezpieczne kobiety). Ponadto w filmie wystąpią: Henry Lloyd Hughes (Iluzja 2), Michael Gambon (Harry Potter) oraz Talulah Riley (Westworld). Inspiracją do napisania scenariusza stała się osobista historia reżysera Piotra Szkopiaka, który w Katyniu stracił dziadka.

Powojenny Bristol. Dziennikarz Stephen Underwood (Alex Pettyfer) marzy o sławie i temacie, który wreszcie rozkręci jego karierę. Ta szansa rodzi się, gdy mężczyzna przypadkowo wpada na trop sprawy samobójstwa polskiego żołnierza przebywającego w lokalnym obozie dla uchodźców. Podążając za dziennikarskim instynktem, Stephen dociera do informacji o tym, co tak naprawdę wydarzyło się w Katyniu. Ich ujawnienie wpłynie na losy całej powojennej Europy. 

źródło: kinoswiat.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia