Kino

Gniew - seans filmowy

Data wydarzenia:
24 Styczeń 2018 godz. 19:30
Pokaż wszystkie
  • 19 Styczeń 2018 godz. 19:30
  • 20 Styczeń 2018 godz. 19:30
  • 21 Styczeń 2018 godz. 19:30
  • 22 Styczeń 2018 godz. 19:30
  • 23 Styczeń 2018 godz. 19:30
  • 24 Styczeń 2018 godz. 19:30
w lokalizacji: Kino KADR
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 14 zł
Ulgowy - 12 zł

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Wielka Brytania 2017 czas trwania: 91 min
Reżyseria: Ludwig i Paul Shammasian, Obsada: Orlando Bloom, Charlie Creed-Miles, Alex Ferns, Janet Montgomery, Anne Reid

Katolicka Irlandia. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky'ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery). Jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością.

„Gniew” ma niesamowity scenariusz. Dialogi są świetne i bardzo wiarygodne. Zwroty akcji i zaskoczenia następują w bardzo odpowiednich momentach i mają moc. Postacie i sytuacje są nakreślone bardzo żywo. Orlando to doskonały wybór do roli Malky’ego. Zabiera widownię w surową, wstrząsającą podróż przez zawiłości ludzkiej psychiki - Sheetal Talwar, producent.

Gniew to owoc trzeciej współpracy reżyserów, braci Ludwiga i Paula Shammasian, ze scenarzystą Geoffem Thompsonem, do którego mają wielkie zaufanie. Film oparty jest częściowo na osobistym doświadczeniu Thompsona, który jako dziecko był molestowany seksualnie. Emocjonalne rozdarcie, które ukształtowało jego życie oraz związana z tym droga do wybaczenia sprawcy, czynią Gniew jeszcze silniejszą i wyrazistszą historią. Istnieje wcześniejsza, krótkometrażowa wersja tego filmu pod tytułem Romans 12:20, za który twórcy otrzymali wiele nagród na międzynarodowych festiwalach, m.in.: Najlepszy Film Krótkometrażowy Rushes Soho Shorts Festival, Najlepszy Film Krótkometrażowy ARPA LA International Film Festival, Najlepsze Międzynarodowe Odkrycie na Rhode Island International Film Festival, czy Najlepszy Film Krótkometrażowy na New York International Independent Film & Video Festival.

W 2017 roku Gniew prezentowany był podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Edynburgu oraz podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Rzymie, w sekcji Alice in the City. Obecny na festiwalu Orlando Bloom mówił o skutkach molestowania seksualnego dzieci i o tym, że przyjął rolę Malky’ego, by wzbudzić empatię i zrozumienie dla osób dotkniętych tym bolesnym doświadczeniem. Na obu festiwalach film wzbudził bardzo pozytywne reakcje krytyki, zwracającej uwagę przede wszystkim na wybitną rolę Blooma.

źródło: bestfilm.pl

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia