Dni Dąbrowy Górniczej - dzień II (Park Hallera) | www.palac.art.pl

Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej - dzień II (Park Hallera)

Data wydarzenia:
26 Maj 2018 godz. 17:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Trzydniowa muzyczna podróż po różnorodnych gatunkach i stylach. Dwie sceny – w Parku Hallera i w Fabryce Pełnej Życia. Moc atrakcji, których nie zabraknie w ostatni weekend maja, kiedy miastem zawładną Dni Dąbrowy Górniczej.

Dni Dąbrowy Górniczej po raz drugi zagoszczą w Fabryce Pełnej Życia. Tam zabrzmią dźwięki z pogranicza elektroniki, reggae, rapu i rocka. Usłyszymy wykonawców z Polski, Anglii, a nawet rodem z Wysp Zielonego Przylądka. 25 i 26 maja na fabrycznej scenie wystąpią ZalewskiFisz EmadeZion TrainBitaminaRebeka Ørganek.

Dąbrowa Górnicza, jak od wielu lat, świętować będzie również w parku Hallera. 26 i 27 maja zagrają tam Junior StressJamalAfromentalKasia Cerekwicka i Ewelina Lisowska. Nie zabraknie też lokalnych akcentów, czyli występów Miejskiej Orkiestry DętejSojka Band oraz przeglądu piosenki Dotyk dźwięku.

Na Dni Dąbrowy Górniczej zaprasza Zbigniew Podraza, prezydent miasta. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Dąbrowie GórniczejPałac Kultury ZagłębiaMiejska Biblioteka Publiczna i MoreMusic Agency.

DZIEŃ II (26 maja Park Hallera)

17:00 SOJKA BAND

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy – Jerzego Sojki – wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. W skład wchodzą doświadczeni muzycy – zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

18:30 JUNIOR STRESS

Junior Stress - wychowany został w domu pełnym muzyki – jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Pod skrzydłami krewnych i znajomych nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. W 2008r ukazała się solowa płyta Stressa, nazwana „L.S.M”. Równolegle powstaje Sun El Riddim Band, zespół z którym Junior zaczyna grać swój koncertowy repertuar. Druga płyta pt. „Dzięki” ukazała się w sierpniu 2013. Nagrana wspólnie z całym składem Sun El tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat, a oryginalne teksty opowiedzą nam m.in. o przemyśle farmaceutycznym, mieszczuchach na wsi, amerykańskim śnie, najsmaczniejszych gofrach na świecie. Jest też parę protest songów i obowiązkowych piosenek o miłości.  Junior Stress od początku doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, co pokazuje lista artystów i producentów z którymi współpracował, są to m.in.  Eastwest Rockers, Marika, Grubson, usłyszeć go można też na ostatniej płycie Hemp Gru.

20:00 JAMAL

Historia Jamala rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy dwóch muzyków pochodzących z Radomia: Tomasz „Miód” Mioduszewski i Łukasz Borowiecki rozpoczęli współpracę, tworząc głównie kawałki rapowe. W 2005 roku ukazał się debiutancki krążek „Rewolucje”, na którym znalazły się utwory reggae, raggamuffin, hip-hop, a nawet kawałki inspirowane jazzem. Na drugiej płycie, „Urban Discotheque” z 2008 roku, pojawiło się sporo nowych syntetycznych brzmień, które jednak idealnie komponowały się z reggae i energicznym wokalem Mioda. Trzecia płyta „Miłość” z 2013 roku to kolejny krok zespołu w stronę gitarowego brzmienia.  Obecnie zespół promuję czwartą płytą „1994”. Tomek Mioduszewski wraca na niej do swoich młodzieńczych inspiracji muzycznych, ale przepuszcza je przez wrażliwość dojrzałego faceta i doświadczonego artysty.

21:30 AFROMENTAL

Afromental to siedmiu pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka, hip-hopu, rapcore’u. Debiutancki album zatytułowany „The Breakthru” (2007) został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i krytyków muzycznych. „Playing with pop” (2009) – drugi album studyjny zespołu, oprócz nowych kompozycji zawiera także piosenki specjalnie przygotowane do filmu „Kochaj i tańcz” oraz serialu „39 i pół”, w którego drugiej serii zespół występował, grając samych siebie. W listopadzie 2011r. ukazała się trzecia płyta zespołu, zatytułowana „The B.O.M.B.”, której zapowiedzią były utwory: „Rock&Rollin’ Love” i „Rollin’ With You” oraz ostatni singiel z tego krążka zatytułowany „Itʼs my life”. Czwarte dzieło Afromental, o tytule „Mental House”, to podkreślenie niezależnego charakteru i niepowtarzalnego muzycznego stylu zespołu. Na płycie słychać groove i flow z pogranicza hip-hopu i soulu, ale daje się zauważyć ewidentną fascynację muzyków ciężkimi gitarowymi brzmieniami.

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

               

WSPÓŁPRACA