Dni Dąbrowy Górniczej - dzień I (Fabryka Pełna Życia) | www.palac.art.pl

Repertuar

Dni Dąbrowy Górniczej - dzień I (Fabryka Pełna Życia)

Data wydarzenia:
25 Maj 2018 godz. 18:30
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Trzydniowa muzyczna podróż po różnorodnych gatunkach i stylach. Dwie sceny – w Parku Hallera i w Fabryce Pełnej Życia. Moc atrakcji, których nie zabraknie w ostatni weekend maja, kiedy miastem zawładną Dni Dąbrowy Górniczej.

Dni Dąbrowy Górniczej po raz drugi zagoszczą w Fabryce Pełnej Życia. Tam zabrzmią dźwięki z pogranicza elektroniki, reggae, rapu i rocka. Usłyszymy wykonawców z Polski, Anglii, a nawet rodem z Wysp Zielonego Przylądka. 25 i 26 maja na fabrycznej scenie wystąpią Zalewski, Fisz Emade, Zion Train, Bitamina, Rebeka i Ørganek.

Dąbrowa Górnicza, jak od wielu lat, świętować będzie również w parku Hallera. 26 i 27 maja zagrają tam Junior Stress, Jamal, Afromental, Kasia Cerekwicka i Ewelina Lisowska. Nie zabraknie też lokalnych akcentów, czyli występów Miejskiej Orkiestry Dętej, Sojka Band oraz przeglądu piosenki Dotyk dźwięku.

Na Dni Dąbrowy Górniczej zaprasza Zbigniew Podraza, prezydent miasta. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Pałac Kultury Zagłębia, Miejska Biblioteka Publiczna i MoreMusic Agency.

DZIEŃ I (25 maja Fabryka Pełna Życia)

18:30 ZALEWSKI

Krzysztof Zalewski – muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, tekściarz, uważany za jednego z najlepszych wokalistów w Polsce. Po wydaniu debiutanckiej płyty Pistolet zniknął na 9 lat z pierwszego planu. W 2013 roku powrócił z autorską, trudną do zakwalifikowania płytą „ZELIG”, którą zebrał bardzo dobre recenzje i zyskał liczne grono fanów. Ostatnia autorska płyta Zalewskiego to krążek „ZŁOTO”, wpisujący się w tę szkołę grania muzyki, która mówi, że mniej znaczy lepiej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Na płycie dominują numery dynamiczne, czy wręcz drapieżne. Najnowszym „dzieckiem” Krzysztofa jest płyta „Zalewski śpiewa Niemena” wydana w styczniu 2018 roku.

20:00 FISH EMADE

Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. – Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak, a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej, gdyby nie hiphop lat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS – mówi Fisz.

21:30 ZION TRAIN

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Należą do największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Jego założycielem i mózgiem jest DJ Perch. Oprócz niego, na scenie zobaczymy wokalistę Dubdadda oraz 2-osobową sekcję dętą. Gościem będzie po raz pierwszy występująca z nimi w Polsce Nish Wadada. Mieszka na stałe w Holandii, ale jej korzenie to Wyspy Zielonego Przylądka. Jej słodki, melodyjny głos niesie pozytywny przekaz.

SPONSOR GŁÓWNY

SPONSORZY

               

WSPÓŁPRACA