Repertuar

Andrzej Piaseczny - ODWOŁANY

Data wydarzenia:
09 luty 2020 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna

Z przyczyn niezależnych od Pałacu Kultury Zagłębia, koncert Andrzeja Piasecznego został odwołany. Osoby, które zakupiły bilet poprzez system elektroniczny, otrzymają zwrot pieniędzy automatycznie na konto. Jeśli ktoś zakupił bilety w Kasie PKZ, może dokonać ich zwrotu w pałacowej kasie. 

9 lutego o g. 18:00 na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi Andrzej Piaseczny! W Sali Teatralnej PKZ rozbrzmią jego największe przeboje - a tych artysta w swoim repertuarze posiada sporo.

Andrzej Piaseczny - jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, utwory Niecierpliwi, Prawie do nieba, Imię deszczuChodź, przytul, przebacz, Śniadanie do łóżka - to tylko niektóre z wielkich przebojów, za które publiczność go pokochała. Pierwsze sukcesy wokalisty to początek lat dziewięćdziesiątych i występy w rockowym zespole Mafia. Ale ogromną popularność - zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej - przyniosła Andrzejowi Piasecznemu płyta nagrana z saksofonistą De Mono Robertem Chojnackim. Sax & Sex sprzedał się w ogromnym nakładzie, a hity Budzikom śmierć, Prawie do niebia i Niecierpliwi nuciła cała Polska. Album pokrył się podwójną platyną. W 1998  artysta rozpoczął solową karierę. Dobrą passę komercyjnych sukcesów podtrzymała płyta Piasek z singlowymi przebojami Mocniej i Jeszcze bliżej. Dużą popularność przyniosła również wokaliście rola w serialu Złotopolscy, emitowanym przez kilkanaście lat na antenie "Dwójki". Dekadę temu prawdziwą sensacją okazał się krążek Spis rzeczy ulubionych, nagrany wspólnie z Sewerynem Krajewskim - ikoną polskiej sceny muzycznej, twórcą wielu niezapomnianych hitów Czerwonych Gitar. Był to wówczas najchętniej kupowany album w Polsce. Andrzej Piaseczny nagrywał również ze Stanisławem Soyką, Krzysztofem Krawczykiem i Janem Borysewiczem. Jest laureatem prestiżowych nagród: Telekamery, Super Jedynek, Eska  Music Awards i Bursztynowego Słowika. Reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji. Spełnia się także w roli jurora w popularnym programie The Voice of Poland. W siódmym sezonie widowiska jako trener wygrał wspólnie z Mateuszem Grędzińskim całą edycję. W 2017 artysta świętował 25-lecie pracy artystycznej.

ORGANIZATOR
M-ART
Mateusz Furmańczyk
tel. 602 757 446

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia