Repertuar

15-lecie Chóru Zorza - koncert

Data wydarzenia:
20 Październik 2018 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna
Ceny biletów: 
10 zł

Jesienią 2018 r. Chór Zorza będzie obchodzić 15-lecie swojego istnienia. Z tego okazji w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert zespołu, 20 października o godz. 17:00.

Chór Zorza powstał w Pałacu Kultury Zagłębia Domu Kultury Ząbkowice w Dąbrowie Górniczej, na bazie zespołu śpiewaczego Nasze Serca. Na deskach pałacu zadebiutował 13 listopada 2003 r., biorąc udział w występach Seniorzy seniorom. Od początku swojego istnienia włączał się w życie kulturalne miasta. Założycielami i opiekunami artystycznymi, aż po dziś dzień, są instruktorzy PKZ - Elżbieta Bartosik-Kaźmierska (solistka Opery Śląskiej) oraz Jerzy Kołodziej (oboista Filharmonii Narodowej).

Już na początku swojej muzycznej działalności chór sięgał po ambitny repertuar, porywając się na fragmenty oper G. Verdiego takie jak Chór niewolników z op. Nabucco czy Libiamo z op. Traviata. Nie stronił jednak od stylizowanej muzyki ludowej z repertuaru zespołu Mazowsze i Śląsk. Z czasem chór Zorza wypracował sobie oryginalny styl wykonawczy, przygotowując własne opracowania znanych arii operetkowych i musicalowych oraz światowych standardów rozrywkowych.

W grudniu 2004 r. chór przeniósł swoją siedzibę do Klubu Osiedlowego Helikon, gdzie chętnie i często organizuje koncerty, dając miejscowej społeczności niezapomniane przeżycia. Za sobą ma ponad 300 koncertów na terenie Dąbrowy Górniczej i miast ościennych. Chór zdobył Grand Prix na festiwalu w Siewierzu (2014 r.), wystąpił na zamku w Mosznej, w Piotrkowie Trybunalskim, w Szklanych Domach koło Kielc, a także na Słowacji. Dwa lata temu zaśpiewał partię chóralną z solistami operetki gliwickiej w operetce Zemsta Nietoperza J. Straussa. Ponadto chór regularnie bierze udział w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych, organizowanym przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, reprezentując miasto Dąbrowa Górnicza.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia