Akcja Lato

Akcja Lato w Klubach Osiedlowych i Świetlicach Środowiskowych

To oferta dla dzieci i młodzieży, które wakacje spędzają w mieście.

W trakcie wakacji odwiedzając Kluby Osiedlowe i Świetlice Środowiskowe Pałacu Kultury Zagłębia, mają one możliwość wzięcia udziału w wycieczkach krajoznawczych i edukacyjnych, seansach filmowych w kinie, a na miejscu uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, warsztatach plastycznych, tanecznych, zajęciach szachowych i turniejach sportowych.
Prócz tego czekają na nie inne nieoczywiste atrakcje, takie jak rewia mody, czy wspinaczka po ściance. Ale Akcja Lato to nie tylko zabawa. W trakcie wakacji dzieci m.in. szlifują swój angielski w szkole językowej, poznają ciekawe fakty z dziedziny astronomii odwiedzając dąbrowskie obserwatorium, czy też uczestniczą w lekcji dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego w ośrodku WORD – Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Oferta Klubów Osiedlowych i Świetlic zapewni dzieciom wakacje pełne przygód.

Przystanek Wakacje

Jeden raz w ciągu sezonu letniego w każdej ze Świetlic Środowiskowych Pałac Kultury Zagłębia organizuje festyn dla dzieci z terenów zielonych. Na uczestników Przystanków Wakacje czekają warsztaty plastyczne, podczas których mogą malować wielkoformatowe obrazy, udekorować torbę na zakupy, letnią koszulkę lub stworzyć stworka z włóczki. Każdy może też liczyć na wakacyjny tatuaż, zwierzątko z balonika oraz wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych z nagrodami. Dodatkową atrakcją są warsztay kuglarskie, pokaz olbrzymich baniek mydlanych oraz tzw. gry zapomniane, a wśród nich Domino, gra w kapsle oraz warcaby wielkoformatowe. To świetna zabawa niezależnie od pogody.

Zapraszamy wszystkie dzieci pod opieką osób dorosłych. Wstęp bezpłatny. 

A tych którzy przegapią Przystanek Wakacje w swojej Świetlicy, zapraszamy nad jezioro Pogoria III na atrakcje z Przystankiem Plaża.

Przystanek Plaża

Przystanki Plaża, to bezpłatna propozycja dla rodziców z dziećmi, którzy wakacje spędzają w mieście, a od wylegiwania się na plaży wolą aktywny wypoczynek. Dziadkowie spacerujący nad wodą z wnuczkami mogą zatrzymać się na chwilę i pobawić wspólnie z nimi.

Raz w tygodniu, w wakacyjne przedpołudnia, na terenie ośrodka Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria III, dzieci mają szansę poszaleć w dmuchanym zamku, wziąć udział warsztatach plastycznych oraz kuglarskich, w konkursach sprawnościowych z nagrodami oraz zagrać w Jengę i przejść przez laserowy labirynt. Podczas warsztatów plastycznych własnoręcznie zdobią koszulki, jutowe torby oraz pocztówki z wakacji.

Letni czas nad wodą umilają wszystkim przeróżne gry, w tym także tzw. gry zapomniane, a wśród nich:

  • wielkoformatowe warcaby,
  • Domino,
  • gra w kapsle.

Na najmłodszych uczestników festynów czekają bezpieczne wielkogabarytowe klocki, malowanie buziek, zwierzątka z baloników, rzut do celu oraz łowienie rybek na wędkę z magnesem. Każdy może także spróbować swoich sił w puszczaniu olbrzymich baniek mydlanych.

Na plażowe Przystanki zapraszamy wszystkie dzieci pod opieką osób dorosłych.

video: Jarosław Cyba