Ząbkowicki Dzień Dziecka | www.palac.art.pl

Placówki

Ząbkowicki Dzień Dziecka

Autor: Administrator
31 maja 2011r. Dom Kultury w Ząbkowicach kipiał uśmiechniętymi dzieciakami. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano wiele atrakcji, takich jak: koło fortuny z nagrodami i zabawy z pluszowym kangurem Helen Doron, dmuchana zjeżdżalnia, ściana wspinaczkowa, pokazy sztuk walki (aikido, capoeira, karate), konkursy plastyczne, zabawy ruchowe, malowanie buziek, mikrofon dla wszystkich. Był też mały kucyk, który robił rundki z dziećmi na grzbiecie. A rozstawione kiermasze przyciągały różnorodnością i zapachem cukrowej waty. Kawiarenka słodkości serwowała pyszne ciasta upieczone przez rodziców uczniów SP nr 21 w Ząbkowicach.
Kropkę nad „i" postawił Iwan Komarenko, który przybył na spotkanie z ząbkowickimi dziećmi. Znany piosenkarz śpiewał i tańczył dla dzieci i z dziećmi. Opowiadał, rozmawiał i rozdawał autografy. Jego występowi towarzyszyły piski euforii i oklaski.
Tego dnia wszystkim atrakcjom sprzyjała prawdziwie słoneczna pogoda. Dzieci trzymając nad głowami żółte kartki, przypieczętowały to tworząc promienie słońce.
Organizatorem  Festynu Środowiskowego z okazji Dnia Dziecka był ząbkowicki Dom Kultury przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 21 w Ząbkowicach.