Weekend z dąbrowskimi artystami | www.palac.art.pl

Relacje

Weekend z dąbrowskimi artystami

Autor: Olaf Otwinowski

W piątek 7 czerwca otworzyliśmy wystawę szkła Na starych śmieciach autorstwa Kaliny Bańki, natomiast dzień później tj. 8 czerwca w pałacowej Sali Teatralnej odbył się koncert Chóru Zorza z nowym programem!

7 czerwca w Galerii Sztuki PKZ odbył się wernisaż wystawy szkła artystycznego autorstwa Kaliny Bańki pt. Na starych śmieciach. Nazwa wystawy nawiązuje do miasta, w którym jest eksponowana, gdyż artystka pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Dlatego nic dziwnego, że na otwarciu wystawy pojawili się nie tylko wielbiciele różnych form szkła, lecz także znajomi i rodzina Kaliny Bańki, co sprzyjało rodzinnej atmosferze podczas wydarzenia. Odbywająca się w pałacowej galerii wystawa to propozycja dla wszystkich, którzy lubią kreatywne ekspozycje, łączące różne techniki i zupełnie nowatorskie spojrzenie na materiał – w tym wypadku szkło. Wystawa dostępna dla zwiedzających do 19 lipca.

8 czerwca o 17:00 na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć Chór Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej. Dąbrowski chór zaprezentował nowy program artystyczny pt.: Z latem w tle. W repertuarze chóru i zaproszonych solistów znalazły się utwory nawiązujące do lata, które wprowadziły publiczność w wakacyjny nastrój. Widzowie nagrodzili artystów gromkimi brawami, a pozytywne głosy o koncercie nie milkły jeszcze kilka dni po wydarzeniu.

Fot. Marek Wesołowski