Warsztaty mistrzowskie z Danielem Szymańskim | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Warsztaty mistrzowskie z Danielem Szymańskim

Autor: Iga Długokęcka

W Pałacu Kultury Zagłębia udowadniamy, że święta to czas spełniania marzeń! Doszły nas słuchy, że Teatr Młodzieżowy PKZ martwi się o cztery maski niezbędne do pracy nad premierą ich sztuki... Nie będziemy się rozpisywać - zapraszamy do fotorelacji.

W roli Świętego Mikołaja: Daniel Szymański, kierownik pracowni plastycznej Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum. Nasz gość to mistrz tematu, lalkarz z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Podczas warsztatów przybliżył techniki swojej pracy i wspólnie z pałacowymi młodymi aktorami stworzyli nowe rekwizyty. Wygląd masek, podobnie jak tytuł sztuki Teatru Młodzieżowego PKZ, owiany jest tajemnicą. Publiczność będzie mogła odkryć ten sekret już w kwietniu 2020.

Warsztaty mistrzowskie towarzyszyły prezentacji wystawy lalek teatralnych Ożywić nieożywione, którą można obejrzeć w pałacu do 9 lutego 2020.