Sukcesy w Licheniu | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Sukcesy w Licheniu

Autor: Olaf Otwinowski

W dniach 13-14 września zespół Rozśpiewana Tucznawa działający w PKZ Świetlicy środowiskowej w Tucznawie oraz Koło Gospodyń z Tucznawy, uczestniczyło w Jarmarku Kulturowym i IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych organizacji kobiecych w Licheniu Starym.

Podczas jarmarku zarówno zespół, jak i KGW wzięło udział w konkursach kulinarnych. Dąbrowskie panie z koła zdobyły III miejsce za sernik z dyni, natomiast reprezentantki zespołu Rozśpiewana Tucznawa IV miejsce za ciasto dyniowe z orzechami i żurawiną oraz V miejsce za dynię w syropie własnym. Zespół śpiewaczy wystąpił również na scenie, gdzie wykonał przyśpiewki i piosenki ludowe z terenu Zagłębia Dąbrowskiego przygotowane pod okiem instruktorów Justyny Cębrzyńskiej i Krzysztofa Świętka.

Tekst: Justyna Cębrzyńska