SPEKTAKL TEATRALNY - SERENADA | www.palac.art.pl

Aktualności

SPEKTAKL TEATRALNY - SERENADA

Autor: Administrator

serenada.jpg dzień: 13 października - piątek
godzina 1700
bilety w cenie: wstęp wolny


W ramach piątkowych spotkań Teatru Otwartego będziemy mieli okazję zapoznać się z kolejnym teatralnym projektem – Serenadą Sławomira Mrożka w reżyserii Marka Wilka. Spektakl jest opowieścią demaskującą i analizującą absurdalną rzeczywistość, w której istotne są takie wartości jak: miłość, sztuka uwodzenia, zdrada czy śmierć. To sztuka o naiwności i ciekawości, o umiejętności sterowania i manipulacji innymi dla osiągania wyznaczanego celu. Rozważaniem norm ludzkiego postępowania, które jaskrawo ujawniają się w relacji z drugim człowiekiem i są zarazem uwarunkowane społecznymi, politycznymi i kulturalnymi okolicznościami.

Mrożek posługując się zarówno parodią jak i pastiszem próbuje zdefiniować zasady wedle których funkcjonujemy w mikrospołeczności czy w społeczeństwie. Najnowsza inscenizacja Serenady w reżyserii Marka Wilka buduje bowiem sytuacje absurdalne zderzając ze sobą stereotypy i ściśle zdefiniowane zachowania postaci, ich sprzeczności w działaniach ludzi, którzy muszą odnaleźć się w pierwszej z góry ustalonej konwencji..

Wielokrotnie podkreślana matematyczna wręcz zasada działania wyobraźni Mrożka – pisała Małgorzata Sugiera, który wybrał jakieś absurdalne analizowanie otaczającej go rzeczywistości z żelazną logiką doprowadza na scenie do jego ostatecznej konsekwencji. (Dramaturgia Sławomira Mrożka, Kraków 1996).
Serenada Marka Wilka to również spektakl dowcipny, prześmiewczy (w granicach rozsądku), dynamiczny i komiczny. Nic dziwnego w końcu napisany przez mistrza dowcipu i absurdu – Sławomira Mrożka. Akcja rozgrywa się w Pubie Kurnik, gdzie pojawiają się zróżnicowani bohaterowie: drapieżnik i ofiary. Jest zatem głośno, trajkocząco i jazgocząco. Co wyniknie z tej zgodnej z prawami natury konfrontacji? Kogo zatem zwiedzie grana przez Lisa serenada?

 

serenada1.jpg serenada2.jpg
serenada3.jpg
serenada4.jpg

serenada5.jpg

serenada6.jpg

serenada10.jpg serenada9.jpg
serenada8.jpg