Relacje

O kobietach, kwiatach, uczuciach w Helikonie

Autor: Magdalena Koziak

Przedwiośnie to najlepszy czas, aby przypomnieć o urokach zbliżającej się najpiękniejszej pory roku, o rozkwitających kwiatach, o wiosennych metamorfozach kobiet i uczuciach budzących się z zimowego letargu. O takie wrażenia zadbały bohaterki klimatycznego spotkania w Helikonie - panie Halina Kwiatkowska i Danuta Augustyn, reprezentujące Stowarzyszenie Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego.

W pierwszej części wieczoru odbył się wernisaż obrazów haftowanych Haliny Kwiatkowskiej, laureatki wielu prestiżowych nagród, zatytułowany Kobiety i kwiaty i zrobił ogromne wrażenie na licznie przybyłej publiczności. Ekspozycja obrazów w Helikonie będzie trwać do 7 kwietnia 2017 r. Druga część wieczoru to prezentacja wierszy Danuty Augustyn: o kobietach - lirycznie, o życiu - refleksyjnie, o seniorach - optymistycznie, a sama poetka jest członkiem Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza.

Dodatkową atrakcją wydarzenia był recital Alicji Kulik oraz koncert fortepianowy w wykonaniu Jerzego Kołodzieja. Nie zabrakło "melodii z kapelusza" granych na życzenie widzów i wzruszającego hołdu oddanego wielkiemu artyście - Wojciechowi Młynarskiemu, zm. 15 marca br.

Kulturalne przedsięwzięcie było pięknym preludium nadchodzącej wiosny, której wszyscy oczekują z niecierpliwością.

Tekst i zdjęcia: Lidia Wolny