Muzyka na przekór pogodzie | www.palac.art.pl

Relacje

Muzyka na przekór pogodzie

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegłą sobotę udało zrealizować się planowo jedno z dwóch wydarzeń w plenerze, które przygotował dla publiczności Pałac Kultury Zagłębia. Pierwszym z nich był koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w ramach cyklu Letnie Koncerty Plenerowe. Koncert odbył się na dąbrowskim molo, pomimo chmur, które nadeszły nad jezioro Pogoria III. Niestety seans Letniego Kina Plenerowego - zaplanowany na godzinę 21:00 - został przeniesiony z Fabryki Pełnej Życia do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Miejska Orkiestra Dęta wraz z zaproszonymi solistami zaprezentowała wszystkim znane przeboje w nowych aranżacjach. Niestety ze względu na pogodę koncert odbył się przy znacznie mniejszej publiczności, niż miało to miejsce podczas lipcowych koncertów. Jednak nic straconego. Orkiestra wystąpi jeszcze 3-krotnie, bo w każdą sobotę sierpnia o godzinie 19:00. Podobnie będzie z seansami Letniego Kina Plenerowego, które w swoim repertuarze ma jeszcze 3 tytuły filmowe.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie w każdą sobotę ostatniego miesiąca wakacji o godzinie 19:00 na Miejską Plazę Pogoria III oraz o godzinie 21:00 do Fabryki Pełnej Życia!

Fot. Marek Wesołowski