Muzyczna podróż ze Spisakiem | www.palac.art.pl

Repertuar

Muzyczna podróż ze Spisakiem

Autor: Małgorzata Fert

W dniach 14 – 23 września 2015 r., Dąbrowa Górnicza po raz dziewiąty będzie gospodarzem Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Wnętrza Pałacu Kultury Zagłębia ponownie rozbrzmiewać będą dźwiękami muzyki klasycznej. Co warto podkreślić – wyjątkowej muzyki klasycznej! – ponieważ w tegorocznej edycji, utalentowani artyści z całego świata, zmierzą się w trzech oryginalnych i niezwykle intrygujących specjalnościach instrumentalnych. Subtelna harfa uwodząca delikatnym dźwiękiem, hipnotyzujące brzmienie kontrabasu i głębokie dźwięki płynące z tuby i puzonu basowego -  to wszystko czeka zarówno na melomanów i miłośników klasyki, jak i wszystkich pragnących udać się w podróż z niezwykłą muzyką.

Wydarzenie zostanie zainaugurowane 14 września 2015 r. o godzinie 18.00 (Sala teatralna PKZ), wyjątkowym koncertem z udziałem Magdaleny Lisak (fortepian), Michała Gajdy (akordeon), Orkiestry Sinfonia Varsovia, Chóru Filharmonii Śląskiej oraz dyrygent Ewy Strusińskiej.

W programie koncertu usłyszmy:

  • Michał Spisak - Toccata na orkiestrę symfoniczną (1947)             
  • Michał Spisak - Koncert na fortepian i orkiestrę (1947) 
  • Richard Galliano - Concerto Opale na akordeon i orkiestrę         
  • Wojciech Kilar - Polonez z filmu Pan Tadeusz    
  • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor na chór i orkiestrę                
  • Giuseppe Verdi - Chór Niewolników z opery Nabucco na chór i orkiestrę   

Wstęp na Koncert Inauguracyjny jest wolny dla publiczności, podobnie jak na wszystkie przesłuchania konkursowe uczestników, które odbędą się w dniach 15 – 22 września. Szczegółowy harmonogram przesłuchań do pobrania tutaj....

Zwieńczeniem muzycznego święta będzie uroczyste wręczenie nagród oraz Koncert Laureatów, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, który  odbędzie się 23 września o godzinie 18.00 w Sali teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!
 

Więcej informacji na stronie:  www.spisak.idabrowa.pl