Kultura wraca pod strzechy pałacu | www.palac.art.pl

Relacje

Kultura wraca pod strzechy pałacu

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegłą sobotę tj. 25 sierpnia odbyły się ostatnie wydarzenia pałacowych cykli na świeżym powietrzu. Swój ostatni koncert w ramach Letnich Koncertów Plenerowych dała Miejska Orkiestra Dęta, a na wielkim ekranie wyświetliliśmy ostatni tytuł filmowy w ramach Letniego Kina Plenerowego. Niestety ze względu na pogodę oba wydarzenia odbyły się w murach Pałacu Kultury Zagłębia.

Przez całe wakacje udało się zorganizować 8 koncertów w plenerze. Cykl rozpoczęła w lipcu Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band, która dała jeden koncert w Fabryce Pełnej Życia oraz 3 na dąbrowskim molo. Później na deskach plenerowej sceny zagościła Miejska Orkiestra Dęta, dając również 4 koncerty. Ostatni koncert orkiestry pod batutą Ireneusza Dustera odbył się w Sali Teatralnej PKZ, gdzie muzycy występowali w galowych mundurach górniczych.

Sezon letni to również kino plenerowe, które odbywało się w Fabryce Pełnej Życia, a w przypadku złej pogody w Kinie Kadr lub Sali Teatralnej PKZ. Łącznie 6 tytułów filmowych z pogranicza dramatu, dokumentu muzycznego i kryminału. Ostatnim filmem cyklu był Gimme Danger Jima Jarmuscha.

Przed nami ostatnia impreza w plenerze - Miejskie Dożynki 2018, a po nich kultura w pełnej krasie wróci w mury PKZ.

Fot. Dariusz Nowak