Koncerty pod specjalnym nadzorem | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Koncerty pod specjalnym nadzorem

Autor: Olaf Otwinowski

W ubiegły piątek tj. 22 listopada na mniejszej scenie Pałacu Kultury Zagłębia oraz na scenie głównej Domu Kultury Ząbkowice miały miejsce dwa muzyczne wydarzenia. Oba odbyły się pod specjalnym nadzorem prosto z nieba.

Najpierw o g. 16:00 w ząbkowickim domu kultury odbyła się kolejna edycja Cecyliady, czyli dnia świętej Cecylii, która jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalnych. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, których liczba wzrasta z roku na rok, co świadczy o tym, że wydarzenie na stałe wpisało się w repertuar DKZ, tworząc nową, muzyczną tradycję.

Tego samego dnia, lecz o 19:00 na scenie Piwnicy Teatralnej PKZ wystąpiło dwóch artystów w ramach cyklu PIWNICA. Koko die i runforrest zawładnęli podziemiami pałacu, wykonując własną muzykę alternatywną. Był to przedostatni koncert cyklu w tym roku, jednak z całą pewnością zostanie w naszej pamięci na długo, dzięki nietuzinkowej atmosferze i nostalgicznym brzmieniom.

Fot. Marek Wesołowski; Karolina Pazera.