Kolejny muzyczny, wakacyjny weekend | www.palac.art.pl

Relacje

Kolejny muzyczny, wakacyjny weekend

Autor: Olaf Otwinowski

Kolejny weekend minął nam pod znakiem muzyki! Co prawda pogoda nie dopisała i koncerty wraz z filmem Letniego Kina Plenerowego trzeba było przenieść do Pałacu Kultury Zagłębia, ale i tak było znakomicie!

W sobotę na scenie PKZ wystąpił Arek Kłusowski z zespołem. Planowo powinien zagrać w Kręgu Tanecznym Parku Zielona w ramach cyklu w Zieloną gramy, jednak pogoda tego dnia nie sprzyjała wydarzeniom plenerowym. Artysta wykonał głównie utwory ze swojego nadchodzącego albumu i oczarował publiczność, która zjawiła się tego dnia w dąbrowskim pałacu. Jego koncert to dowód na to, że cykl w Zieloną gramy, to mieszanka wielu gatunków muzycznych, a na plenerowej scenie będzie można usłyszeć nie tylko koncerty klasyczne, ale również alternatywne.

Tego samego dnia odbył się kolejny seans Letniego Kina Plenerowego, który również spod chmurki został przeniesiony do PKZ. Na wielkim ekranie można było zobaczyć Dziewczynę we mgle.

Niedziela to kolejny z koncertów w Zieloną gramy. Deszczowe chmury sprawiły, że Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band zmuszona była zagrać na głównej scenie pałacu. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej zabawie, którą orkiestra potrafi zagwarantować swoją muzyką.

Fot. Marek Wesołowski