KinoSzkoła czyli edukacja w KADRZe 2011/2012 | www.palac.art.pl

Edukacja artystyczna

KinoSzkoła czyli edukacja w KADRZe 2011/2012

Autor: Administrator
15 czerwca w Kinie Studyjnym Kadr odbyły się ostatnie zajęcia edukacyjne „KinoSzkoła" realizowane przy wsparciu Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Filmoteki Narodowej. Cykl warsztatów medialnych oraz akademii filmowych rozpoczął się w listopadzie 2011 roku pod hasłem „Filmowe drogowskazy 2011/2012".

Głównym założeniem programu  jest wykorzystanie filmu i nowych mediów w edukacji „ku wartościom", a sam projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz Nauczycieli i Wychowawców. Tytuły filmowe w programie jak i zajęcia warsztatowe nie są dobrane przypadkowo, zostały bowiem przygotowane przez doświadczonych pedagogów i filmoznawców na bazie założeń programowych realizowanych w szkołach. W naszych lekcjach wzięło udziału prawie 2 tyś. uczniów wraz ze swoimi nauczycielami, ze szkół z Dąbrowy Górniczej i Sosnowca. 

Już teraz zapowiadamy kontynuację Programu „KinoSzkoła" w kolejnym roku szkolnym 2012/2013. Zapraszamy zatem uczniów i nauczycieli z terenu Dąbrowy Górniczej oraz miast ościennych do zgłaszania grup tuż po wakacyjnych urlopach. Tel. 32/733-88-03, mail: promocja@palac.art.pl