Kawa z Andrzejem Grabowskim | www.palac.art.pl

Repertuar

Kawa z Andrzejem Grabowskim

Autor: Edyta Piekoszewska

Już 14 maja w pałacowej sali Agora, zasiądzie przy kawie Andrzej Grabowski - wszystkim znany i lubiany aktor filmowy i teatralny. Towarzyszyć mu będzie Agnieszka Strzemińska – dziennikarka Radia Katowice, która poprowadzi kolejne i ostatnie przed letnią przerwą spotkanie z cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą”.

Andrzej Grabowski to popularny aktor sceny teatralnej, filmu oraz Teatru Telewizji. Zasłynął wcielając się m.in.: w rolę Argana w sztuce „Chory z urojenia” Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, z którym związany jest po dziś dzień. Nieco młodsze pokolenie kojarzy aktora z rolą Ferdynanda Kiepskiego w serialu komediowym „Świat Według Kiepskich” oraz „Gebelsa” w serialu „Pitbull”. Oprócz pracy aktorskiej zajmuje się także kabaretem i dubbingiem.

Andrzej Grabowski to bardzo ciekawa postać, która na co dzień strzeże swojego życia prywatnego. Tym bardziej spotkanie z cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” to niezwykła okazja, by poznać historię aktora, zdobyć autograf, a przy okazji napić się kawy w niepowtarzalnej atmosferze sali Agora, która stanowi jedną z najładniejszych sal w PKZ.

Więcej informacji nt. spotkania z aktorem oraz biletów znajdą Państwo w repertuarze Pałacu.

Tekst: Olaf Otwinowski

Sponsorem głównym cyklu „Salon kultury. Kawa z Gwiazdą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznego gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Tworóg – Tworzeń.

Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycji  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym”. Więcej informacji o inwestycji i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się na stronie internetowej GAZ-SYSTEM S.A.