FERIE ZIMOWE W ZĄBKOWICKIM DOMU KULTURY | www.palac.art.pl

PKZ Dom Kultury Ząbkowice

FERIE ZIMOWE W ZĄBKOWICKIM DOMU KULTURY

Autor: Administrator

W czasie ferii zimowych od 17 – 21 stycznia 2011r. dzieciaki z Ząbkowic i okolic brały udział w wielu atrakcjach
przygotowanych przez pracowników Domu Kultury w Ząbkowicach.

Każdy dzień rozpoczynał Filmoranek. Kto nie chciał oglądać filmu mógł w tym czasie uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Poza tym dzieci miały do wyboru warsztaty plastyczne, muzyczne, wokalne, teatralne, gry i zabawy integracyjne. Podczas warsztatów plastycznych pogłębiano wiedzę z zakresu malarstwa, techniki decoupage, modelowania w gipsie, filcowania na mokro i robienia sztucznej biżuterii. Warsztaty muzyczne skupiały miłośników gry na gitarze i innych instrumentach muzycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty wokalne Karaoke. Z kolei podczas warsztatów teatralnych dzieci słowem, gestem mimiki tworzyły teatrzyki. Konkursom i turniejom sprzyjała zdrowa rywalizacja.

Odbyła się też wycieczka do Morska z wieloma atrakcjami. Najważniejsza z nich to zjeżdżanie na sankach, ale dopiero po pieczonych kiełbaskach w szałasie. Równie zabawna była przejażdżka jurajską kolejką, chociaż lekki mrozik dał się wszystkim we znaki. Rekompensatą był pyszny obiadek, po którym ferajna nabrała nowych sił do śnieżnej zabawy. Dzieci, które nie pojechały na wycieczkę miały atrakcje na miejscu w Domu Kultury.

W ostatni piątkowy dzień ferii, po Filmoranku wręczono uczestnikom dyplomy, nagrody i upominki. Były pieczone kiełbasek i dyskoteka. A, że zakończenie wypadło na dzień 21 stycznia, czyli Dzień Babci, dzieci przygotowały dla nich oraz dziadków wiersze, piosenki, teatralne scenki i prezenty, które własnoręcznie wykonały na zajęciach plastycznych. O poczęstunek zadbali pracownicy Domu Kultury w Ząbkowicach. Jednym słowem działo się i udało się.

ferie_dkz_2010_1  ferie_dkz_2010_2   ferie_dkz_2010_3 ferie_dkz_2010_4 
 ferie_dkz_2010_5  ferie_dkz_2010_6  ferie_dkz_2010_7  ferie_dkz_2010_8