Aktywnie i artystycznie, czyli wakacje w placówkach PKZ | www.palac.art.pl

Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _taxonomy_menu_trails_menu_breadcrumb_alter() (linia 436 z /sites/all/modules/taxonomy_menu_trails/taxonomy_menu_trails.inc).

Relacje

Aktywnie i artystycznie, czyli wakacje w placówkach PKZ

Autor: Magdalena Koziak

Wakacje w pełni, a z nimi aktywne i artystyczne zajęcia w placówkach PKZ. Akcja lato jak zwykle cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieciaków, bo oferta bogata i atrakcyjna. Uczestnicy wakacyjnych spotkań zwiedzają, tworzą i świetnie sie bawią.
Klub Osiedlowy Zodiak i Świetlica w Strzemieszycach Małych były na wycieczkach - w Osikowej Dolinie i Pszczynie. W Pszczynie zwiedzili Pałac, Skansen, Muzeum Prasy Śląskiej, gdzie mieli również warsztaty. Byli w kręgielni, bawialni i kinie. Nie zabrakło pieszych spacerów po pięknych, dąbrowskich okolicach - Pogoria, Park Zielona, relakus na placach zabaw i meczy na Orliku. Odbyły się zajęcia edukacyjne na komputerach i warsztaty z robotyki oraz warsztaty artystyczne: malowanie na szkle i ceramice, warsztaty wesoła parasolka, wakacyjna czapka, moja koszulka i poszewka na jasiek.
Świetlica w Łośniu także zaproponowała wiele rozrywki, w tym kręgielnię, zwiedzanie PKZ czy zajęcia w Centrum Formy. Obowiązkowo odbyły się warsztaty plastyczne i manualne -  kwiatki z łyżeczek plastikowych, pompon na widelcu,  wzory z koralików PYSSLA, breloczki, zabawa z masą solną. Było malowanie i ozdabianie szklanych lampionów, kolorowe kwiatki dmuchawca na kulce styropianowej patyczkami kosmetycznymi. Na zakończenie powstało wspólne drzewo z odbitkami dłoni uczestników.

Fot. Elżbieta Mikołajczyk, Teresa Tronowska