Relacje

Akcja Lato w PKZ Domu Kultury Ząbkowice

Autor: Małgorzata Fert

PKZ Dom Kultury Ząbkowice zadbał, aby dzieci pozostające w mieście wesoło i aktywnie spędziły wakacyjny czas. Przez dwa tygodnie Artystycznych wakacji – od 26 czerwca do 7 lipca br. – odbywały się tam warsztaty: plastyczne (Moja pocztówka z wakacji, Kolorowe zamki), muzyczne (nauka piosenek wakacyjnych i szantowych), taneczne, szachowe, komputerowe, a także zajęcia sportowe. Towarzyszyły im gry i zabawy. PKZ DK Ząbkowice odwiedził również dzielnicowy, który przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych wakacji.

Dzieciaki uczestniczyły też w wycieczkach autokarowych do Wioski Indiańskiej w Kiełkowicach i fermy strusi. Strzałem w dziesiątkę była wycieczka do Zatoru i odwiedziny w Parku Rozrywki Dinozatorland i w Parku Owadów i Bajek. Największą frajdą cieszył się Lunapark. Była też wizyta w Akademii Samurajów i Rycerzy w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum oraz na warsztatach plastycznych inspirowanych malarstwem Marka Grabowskiego w Galerii Sztuki Pałacu Kultury Zagłębia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz do udziału w warsztatach gitarowych podczas drugiej część Akcji Lato od 14 do 18 sierpnia 2017.

Tekst i zdjęcia: Gabriela Ormianin