Akcja lato 2012 | www.palac.art.pl

Placówki

Akcja lato 2012

Autor: Administrator

Nie wszyscy mają możliwość wyjazdu na wakacje.

PKZ - Dom Kultury w Ząbkowicach w okresie pierwszych dwóch tygodni lipca, zorganizował sporo atrakcji dla dzieciaków skazanych na podwórko i trzepaki.. Sama Akcja Lato 2012 została poprzedzona plenerem malarskim .W ostatnią sobotę czerwca dzieci pod kierunkiem instruktora plastyki Barbary Kochańskiej, malowały zamek w Ogrodzieńcu. Dzieła młodych artystów można podziwiać do końca sierpnia na wystawie w holu Domu Kultury.Uczestnicy Akcji Lato pod okiem instruktorów malowali, rzeźbili, śpiewali, grali na instrumentach perkusyjnych, tańczyli, robili kukiełki, brali udział w scenkach teatralnych, tworzyli scenografie, formowali mumie, maski, oglądali bajki. Nie zabrakło tez sportowych rywalizacji

i podchodów w pobliskim lesie z mnóstwem zakamuflowanych zadań do wykonania. Atrakcją była wycieczka do Jacht Klubu Pogoria III. Dzieci opływały jezioro żaglówką, a na brzegu objadały się pieczoną kiełbaską.. Poza tym wszyscy zainteresowani mogli szlifować język obce w formie ciekawej zabawy na warsztatach Letniej Szkoły Językowej. Oczywiście w każdej formie zajęć były konkursy. A jak konkursy, to i nagrody, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmieniały buźki naszych milusińskich.

Choć lipcowa akcja dobiegła końca, to jeszcze nie koniec niespodzianek, ponieważ ponownie spotkamy się w ostatnim tygodniu sierpnia. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy. Będzie się działo !